فرماندار شهرستان نایین : باید با استفاده از تمام ظرفیت ها خصوصا ظرفیت مساجد در بحث تشریح و اجرای جهاد تبیین گام برداریم

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این نشست صمیمی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان نمود: ما همیشه از مسجد به عنوان سنگر یاد کرده ایم که این سنگر بودن چند معنا دارد .یکی اینکه برای دفاع ایجاد شده دیگری […]

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این نشست صمیمی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان نمود: ما همیشه از مسجد به عنوان سنگر یاد کرده ایم که این سنگر بودن چند معنا دارد .یکی اینکه برای دفاع ایجاد شده دیگری اینکه افرادی به محوریت امام جماعت دور یکدیگر جمع می شوند و این مایه انسجام و وحدت و هم افزایی خواهد شد. شما عزیزان به عنوان مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد رسالت خطیری بر عهده دارید. مسجد باید محور وحدت و انسجام باشد و به یاد داریم که همواره مسجد در روز های سخت به عنوان جایگاهی مهم هم در زمان شکل گیری انقلاب اسلامی که به نحوی می‌توان گفت نطفه انقلاب در مساجد شکل گرفت و همچنین در روزهای سخت جنگ که مسجد پایگاهی برای پشتیبانی از از جنگ شده بود و همچنین مکانی برای ایجاد شور و نشاط در میان جوانان مومن و انقلابی برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

فرماندار نایین اظهار داشت :متاسفانه از ظرفیت فرهنگی مساجد غافل شده ایم و در مواردی شاهد حضور کمرنگ جوانان در مساجد می باشیم .ما باید از این ظرفیت عظیم که بر روی زمین مانده و از آن مغفول شده ایم استفاده کنیم و به صورت علمی علل و دلایل کمرنگ شدن گرایش جوانان به مساجد را مورد بررسی قرار دهیم .

نصرتی افزود :در دنیای امروز که استکبار جهانی و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق فضای مجازی در صددند تا جوانان ما را فریب داده و  خدمات و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ و بی ارزش نشان داده و دوران پیش از انقلاب را در نظر جوانانی که آن دوران را درک نکرده‌اند به گونه‌ای دیگر نشان دهند، درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی ) در عنوان نمودن بحث جهاد تبیین را شاهد می باشیم که حضرت آقا به درستی و با اقدامی هوشمندانه ، مسئله جهاد تبیین را به عنوان یکی از مهمترین موضوعات روز کشور مطرح نموده اند و همچنین پیش از آن نیز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و ایجاد تمدن اسلامی مسیر را برای ما تبیین و مشخص نموده اند، ما نیز باید به عنوان افرادی که دل در گرو این نظام و انقلاب داشته و داریم با استفاده از تمام ظرفیت ها خصوصا ظرفیت مساجد در بحث تشریح و اجرای جهاد تبیین گام برداریم.

 فرماندار شهرستان نایین در پایان گفت: دولتی کردن مساجد باعث آسیب به مساجد می شود البته این موضوع به این معنا نیست که دولت در حمایت از مساجد و همچنین حمایت از کانون های فرهنگی و هنری اقدامی انجام ندهد اما باید همانند اوایل انقلاب الگوی مردمی بودن مسجد را دنبال کنیم چرا که هر کجا امور را به مردم واگذار نمودیم به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

به مناسبت هفته سالمندان حجت الاسلام مطهر خو امام جمعه نایین ،محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین ،رییس اداره بهزیستی و معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان نایین از مرکز خیریه سالمندان و معلولین الزهرا(س) بازدید نمودند.

۱۱ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی، از بنای جدید گلزار شهدای شهر  نایین توسط جمعی از مسئولان در حضور مردم این شهرستان، بهره برداری شد. محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین در این مراسم اظهار کرد: به فرموده امام خمینی(ره)، همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاء آزادگان خواهد بود. وی […]

۸ مهر ۱۴۰۱

مراسم یادواره شهدا و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان نایین با حضور اقشار مختلف مردم ،خانواده معظم شهدا ،ایثارگران ،جانبازان و مسئولین شهرستان در آستان مقدس امامزاده سلطان سید علی علیه السلام برگزار گردید. محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله دوران دفاع مقدس و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای […]

۱۱ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی و به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشانی با حضور امام جمعه نایین ،فرماندار شهرستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین ، شهردار نایین  و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و مسئول دفتر نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی از پرسنل خدوم آتش نشانی نایین تجلیل به عمل آمد.

۷ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :