فرماندار شهرستان نایین : باید با استفاده از تمام ظرفیت ها خصوصا ظرفیت مساجد در بحث تشریح و اجرای جهاد تبیین گام برداریم

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این نشست صمیمی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان نمود: ما همیشه از مسجد به عنوان سنگر یاد کرده ایم که این سنگر بودن چند معنا دارد .یکی اینکه برای دفاع ایجاد شده دیگری […]

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این نشست صمیمی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان نمود: ما همیشه از مسجد به عنوان سنگر یاد کرده ایم که این سنگر بودن چند معنا دارد .یکی اینکه برای دفاع ایجاد شده دیگری اینکه افرادی به محوریت امام جماعت دور یکدیگر جمع می شوند و این مایه انسجام و وحدت و هم افزایی خواهد شد. شما عزیزان به عنوان مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد رسالت خطیری بر عهده دارید. مسجد باید محور وحدت و انسجام باشد و به یاد داریم که همواره مسجد در روز های سخت به عنوان جایگاهی مهم هم در زمان شکل گیری انقلاب اسلامی که به نحوی می‌توان گفت نطفه انقلاب در مساجد شکل گرفت و همچنین در روزهای سخت جنگ که مسجد پایگاهی برای پشتیبانی از از جنگ شده بود و همچنین مکانی برای ایجاد شور و نشاط در میان جوانان مومن و انقلابی برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

فرماندار نایین اظهار داشت :متاسفانه از ظرفیت فرهنگی مساجد غافل شده ایم و در مواردی شاهد حضور کمرنگ جوانان در مساجد می باشیم .ما باید از این ظرفیت عظیم که بر روی زمین مانده و از آن مغفول شده ایم استفاده کنیم و به صورت علمی علل و دلایل کمرنگ شدن گرایش جوانان به مساجد را مورد بررسی قرار دهیم .

نصرتی افزود :در دنیای امروز که استکبار جهانی و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق فضای مجازی در صددند تا جوانان ما را فریب داده و  خدمات و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ و بی ارزش نشان داده و دوران پیش از انقلاب را در نظر جوانانی که آن دوران را درک نکرده‌اند به گونه‌ای دیگر نشان دهند، درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی ) در عنوان نمودن بحث جهاد تبیین را شاهد می باشیم که حضرت آقا به درستی و با اقدامی هوشمندانه ، مسئله جهاد تبیین را به عنوان یکی از مهمترین موضوعات روز کشور مطرح نموده اند و همچنین پیش از آن نیز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و ایجاد تمدن اسلامی مسیر را برای ما تبیین و مشخص نموده اند، ما نیز باید به عنوان افرادی که دل در گرو این نظام و انقلاب داشته و داریم با استفاده از تمام ظرفیت ها خصوصا ظرفیت مساجد در بحث تشریح و اجرای جهاد تبیین گام برداریم.

 فرماندار شهرستان نایین در پایان گفت: دولتی کردن مساجد باعث آسیب به مساجد می شود البته این موضوع به این معنا نیست که دولت در حمایت از مساجد و همچنین حمایت از کانون های فرهنگی و هنری اقدامی انجام ندهد اما باید همانند اوایل انقلاب الگوی مردمی بودن مسجد را دنبال کنیم چرا که هر کجا امور را به مردم واگذار نمودیم به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین و حجت الاسلام محمد مطهر خو امام جمعه نایین با مدیران و مسئولین ادارت و نهاد های شهرستان دیدار و سال نو و بهار قرآن را تبریک گفتند. در این دیدار که همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه فرمانداری برگزار گردید محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین […]

۹ فروردین ۱۴۰۳

به مناسبت روز جهانی هواشناسی دکتر محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین با حضور در محل اداره هواشناسی نایین ضمن بازدید از روند فعالیت این مجموعه به تبریک روز جهانی هواشناسی پرداخت و از زحمات رییس و پرسنل اداره هواشناسی نایین تقدیر نمود.

۵ فروردین ۱۴۰۳

  دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و جباری بخشدار انارک به بررسی میدانی و بازدید از ایستگاه امنیت و سلامت نوروزی واقع در مجتمع خدماتی عروس کویر چوپانان پرداختند.

۵ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =