فرمانداری نایین
خانه
1397/12/13 برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان نایین با موضوع تجلیل و معرفی مشاهیر ،رجال و بزرگان شهرستان و نصب تندیس و زندگینامه آنها
برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان نایین با موضوع تجلیل و معرفی مشاهیر ،رجال و بزرگان شهرستان و نصب تندیس و زندگینامه آنها به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی با موضوع تجلیل و معرفی مشاهیر ،رجال و بزرگان شهرستان و نصب تندیس و زندگینامه آنها پس از پیگیری های فراوان با حضور فرماندار ،شهردار و تعدادی از مسئولان در محل دفتر فرماندار نایین برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی با موضوع تجلیل و معرفی مشاهیر ،رجال و بزرگان شهرستان و نصب تندیس و زندگینامه آنها پس از پیگیری های فراوان با حضور فرماندار ،شهردار و تعدادی از مسئولان در محل دفتر فرماندار نایین برگزار گردید.

فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود ابتدا باید از شهردار محترم و شورای اسلامی محترم شهر نایین که با اهتمام خود پیگیر اجرای این اقدام فرهنگی شایسته بودند و موجبات اجرای این کار را فراهم‌نمودند تقدیر نمایم چرا که به این دغدغه مهم مسئولین و مردم شهرستان جامه عمل پوشاندند و بسیار خرسندیم که با پیگیری های متمادی و مستمر برای اولین بار در طول تاریخ پر افتخار این شهرستان جلسه ای با این موضوع در دفتر فرماندار تشکیل گردیده است . جمالی ادامه داد این باعث افتخار است که در شهرستانی زندگی می کنیم که افراد بزرگی چون میرزای نایینی ،پیرنیا ها، دکتر فاطمی، دکتر طبا مشیرالدوله و دکتر مصاحب ، عبرت و بلاغی ، طباطبایی ها و ...را در دامن خود پرورانیده است ،رجال و بزرگانی که در زمینه های گوناگون مذهبی و دینی ،فرهنگی و اجتماعی،سیاسی ،علمی ، پزشکی ، تاریخی ، اقتصادی ،هنری و معماری، نه تنها در کشور بلکه در عرصه بین المللی تاثیر گذار و صاحب نظر بوده اند و همواره اسباب عزت و افتخار نایین ونایینی بوده و خواهند بود.

فرماندار شهرستان نایین افزود در حال حاضر وظیفه داریم تا یاد و نام این بزرگان را به گونه ای که در شان آنها و مردم شریف شهرستان نایین می باشد پاس بداریم و این عمل یعنی نصب تندیس و زندگینامه این بزرگان یکی از راهکارها در‌ گرامیداشت و تجلیل از مقام بلند رجال نامی این شهرستان می باشد .

در ادامه جلسه عسگری شهردار نایین نیز عنوان نمود از فرماندار محترم شهرستان نایین که با جدیت پیگیری نموده اند و احترام خاصی را برای این موضوع قائل شده اند تشکر می کنم همچنین از اعضای محترم شورای اسلامی شهر و اعضای حاضر در جلسه نیز تقدیر می کنم که شهرداری را در این امر یاری می رسانند.مهندس عسگری افزود باید اقدامات ارزنده ای که در طول تاریخ افرادی شاخص در زمینه های دینی و مذهبی و ملی انجام داده اند و در سطح بین الملل تاثیر گذار بوده اند را گرامی بداریم و بدانیم که تمام اثار تاریخی و علمی موجود توسط تفکر انسانی ایجاد شده است و مقام این انسان های فرهیخته را باید ارج نهیم . شهردار نایین در ادامه گفت برای مسافران و گردشگرانی که به نایین سفر می کنند این سوال پیش می آید که چرا اثری از خالقین این آثار باشکوه در این شهر نیست . بر همین اساس بود که این پیشنهاد به شورا ارایه شد و شورای اسلامی محترم نیز این موضوع را با نظر مثبت مصوب نمودند.

لازم به ذکر است در این جلسه اعضا در خصوص محل نصب تندیس 4 تن از مشاهیر نامی نایین در مرحله اول بحث و تبادل نظر کردند و همچنین در ادامه جلسه مقرر گردید در مراحل بعدی تندیس سایر رجال شهرستان در مکان های مناسب با خلاصه ای از زندگی نامه آنها نصب و همچنین اِلِمان قالی و عبای نایین و همچنین ماکت آثار تاریخی شهر نایین در ورودی های شهر توسط شهراری و با همکاری دستگاه های ذیربط جانمایی و اجرا گردد. بررسی ایجاد تالار مشاهیر نیز از جمله مواردی بود که مقرر گردید در خصوص ایجاد آن بررسی و پیشنهادات در جلسات آتی ارایه گردید.

 
23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal