فرمانداری نایین
خانه
1397/04/28 با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت :برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان نایین
با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت :برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان نایین

 

 

جلسه بررسی و تصمیم گیری پیرامون مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان نایین به همت و پیگیری های آقای پوربافرانی نماینده مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سجادی امام جمعه محترم نایین، مهندس حجتی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و هیأت همراه، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان صبح روز پنجشنبه مورخ 28/04/1397 در محل فرمانداری نایین تشکیل گردید.

مهندس حجتی  وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه پس از استماع صحبت های مسئولین و مرغداران و دامداران و کشاورزان شهرستان  در پاسخ به اعتراض تولید کنندگان مرغ که به پایین بودن قیمت عرضه مرغ نسبت به هزینه های بالای تولید آن گلایه داشتند گفت : تعاونی مرغداران نایین، مشکلاتی را مطرح کردند که باید گفت روزی که مرغداران در زمینه قیمت مرغ با مشکلاتی مواجه شدند ما توسط شرکت پشتیبانی امور دام از شما مرغ خریدیم به این دلیل که آن زمان قیمت مرغ به شدت افت کرده بود و ما مرغ را فقط برای تنظیم بازار و ثابت ماندن قیمت با این شیوه خریداری کردیم. این را هم باید توجه داشت که ما نمی‌توانیم بدون ضابطه هر کاری را انجام دهیم. آن موقع قیمت مرغ در کشتارگاه 7600 تومان اما در میدان بهمن قیمت 5600 تومان بود. ما به آن قیمت خریدیم تا مرغدار ضرر نکند. درخرداد و تیر ماه، روزانه 100 تن مرغ خریداری کردیم تا ضرر مرغدار و مصرف‌کننده کمتر شود . این اقدام بسیار سخت بود و فشارهای زیادی را تحمل کردیم. الان هم منتظریم تا درباره قیمت شیر و مرغ ستاد تنظیم بازار در وزارت صنعت ، معدن و تجارت قیمت‌ها را اعلام کنند. ما به عنوان مسئول تولید دنبال به حداقل رسیدن ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده هستیم. به گفته حجتی اصرار بر این بود که برای نهاده‌ها یارانه گرفته شود. ما نمیتوانیم بدون ضابطه هر کاری را انجام دهیم، تا کنون برای اینکه تولید کننده ضرر نکند، 2 هزار میلیارد تومان برای یارانه سویا و ذرت هزینه شده است تا این نهاده‌ها گران نشود.

 

وزیر جهاد کشاورزی، تاکید کرد: از تعاونی مرغداران تقاضا دارم مباحث اقتصادی را به درستی دنبال کند. آنها باید به این موضوع توجه داشته باشند که چرا جوجه 1700 تومانی رومانی را گران‌تر و با قیمت 2500 تا 2700 تومان خریدید و مرغش را در خرداد گرانتر عرضه کردند؟.خود مرغداران ولع داشتند و جوجه را گران خریدند، و همین باعث شد کار تنظیم بازار سخت شود. تنظیم بازار کار ظریف و حساسی است.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی امام جمعه نایین در ابتدای جلسه اظهار نمود: شهرستان کویری و محروم نایین مشکلاتی همچون کمبود اشتغال، عدم دریافت نزولات جوی به میزان کافی، مهاجرت مردم به سایر شهرها و... دارد. همچنین عمده مردم شهرستان در صنعت پرورش مرغ اشتغال دارند که می طلبد مسئولین عنایت ویژه ای جهت حفظ و توسعه این اشتغال معطوف نمایند.

پوربافرانی نماینده مردم شهرستانهای نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی ضمن خیرمقدم به تمامی حضار در بخشی از جلسه عنوان نمود: با عنایت به اینکه شهرستان نایین در مسیر ترانزیتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور واقع گردیده است و قطب دوم تولید مرغ استان می باشد مهمترین خواسته مردم شهرستان ایجاد انبار ذخیره نهاده دامی، راه اندازی کشتارگاه صنعتی مرغ شباهنگ، درنظر گرفتن تسهیلات با بهره پایین برای دامداران و کشاورزان و امهال وام خسارت دیدگان بخش کشاورزی می باشد

جمالی فرماندار شهرستان نایین نیز در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه عنوان نمود: انشاا... حضور پرخیر و برکت جناب آقای مهندس حجتی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی منشاء خیری جهت برطرف نمودن مطالبات مردم و کارآفرینان سخت کوش عرصه کشاورزی باشد. وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان نایین رتبه دوم تولید گوشت مرغ استان را دارا می باشد و همچنین با عنایت به تعدد واحدهای دامداری، دامپروری و کشت انواع محصولات کشاورزی و گلخانه ای امیدواریم در اسرع وقت مشکلات فراروی کشاورزان و دامداران شهرستان برطرف گردد.

لازم به ذکر است وزیر جهاد کشاورزی با همراهی مسئولین شهرستان از کشتارگاه مکانیزه شباهنگ نایین و مراحل لایروبی قنات معاضدیه نایین بازدید نمودند.

79
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal