فرمانداری نایین
خانه
1397/04/16 نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی :با پیگیری های انجام شده و موافقت وزیر محترم نفت سرانه خانوار روستایی از 6 میلیون تومان به 8 میلیون تومان افزایش یافت
نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی :با پیگیری های انجام شده و موافقت وزیر محترم نفت سرانه خانوار روستایی از 6 میلیون تومان به 8 میلیون تومان افزایش یافت

پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های ناییین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در این جلسه عنوان نمود در سال جاری با شرایط سختی روبرو هستیم به گونه ای که اعتبارات تملک دارایی ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته است .

نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود بجز اعتبارات تملک داریی ها،در حدود 6 میلیارد اعتبار به شهرستان تخصیص داده شده تا با نظر نماینده مردم در پروژه های ملی هزینه شود که 3 میلیارد از این مبلغ را برا ی راه های روستایی و 3 میلیارد دیگر را برای آب روستایی تعیین نموده ایم.

پوربافرانی افزود در سال گذشته قول اعتباری در حدود 10 میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها از آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه گرفته شد که مکاتبات آن نیز موجود است ولی متاسفانه آبفار استان این موضوع را نمی پذیرد.

عضو فراکسیون توسعه روستایی خاطر نشان کرد با پیگیری هایی که انجام شد برای اولین بار از سال 1394 موافقت آقای زنگنه وزیر محترم نفت در خصوص افزایش سرانه خانوار روستایی از 6 میلیون تومان به 8 میلیون تومان در بحث گاز اخذ گردیده است که امید واریم بتوانیم گاز رسانی به سهیل و سپرو و 28 روستای فاقد گاز شهرستان نایین را عملیاتی کنیم.

پوربافرانی با اشاره به تسهیلات 4 و 6 درصد برای طرح های اشتغالزایی روستایی عنوان نمود سقف این تسهیلات تا 4 میلیارد تومان در استان تشکیل پرونده و پرداخت می گردد که روستاییان عزیز می توانند از این فرصت برای اشتغال در روستاها استفاده نمایند.

نماینده مردم نایین در پایان گفت برای روکش آسفالت معابر شهری موافقت دریافت 1000 تن قیر برای نایین و 200 تن برای شهر بافران اخذ گردیده است.

در ابتدای جلسه محمود جمالی فرماندار شهرستان نایین نیز ضمن گرامیداشت روز شهرداری ها و دهیاری ها عنوان نمود از جمله مهمترین مباحثی که در روستاها وجود دارد مباحث اشتغال ، آب و جاده می باشد که دولت محترم تدبیر و امید تمام تلاش خود را در جهت حل مشکل روستاییان به کار گرفته است. در همین راستا اخیرا شاهد حضور معاون محترم توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بودیم که ایشان نیز نکات مثبتی را در ارایه تسهیلات اشتغالزایی و کمک به لایروبی قنوات روستایی مطرح نمودند.

امیریان مدیر امور شعب پست بانک اصفهان نیز در قسمتی از جلسه عنوان نمود آقای پوربافرانی از پیگیر ترین نمایندگان استان می باشند که در خصوص مشکلات مرتبط با حوزه کاری بنده بارها پیگیر امور بوده اند . وی افزود 3 راهکار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته ایم که از جمله این راهکار ها اختصاص اعتبارات خاص دولت در بانک های کشاورزی ،پست بانک ،توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید می باشد که نرخ این تسهیلات در مناطق برخوردار 6 و در مناطق غیر برخوردار 4 درصد می باشد .دومین راهکار ایجاد طرح های درآمدزای دهیاران می باشد که از سال گذشته تفاهمنامه ای ما بین پست بانک و شهرداریها و دهیاری ها منعقد گردیده تا برای پرداخت تسهیلات 8 درصد بدون هیچگونه تضمینی اقدام شود.

امیریان سومین راهکار را بحث استفاده از منابع داخلی پست بانک عنوان نمود که به صورت خاص برای رفع مشکلات مردم در نظر گرفته شده است و این آمادگی وجود دارد تا 65 درصد منابع که متعلق به دهیاری هاست در اختیار مردم شهرستان نایین و روستاییان قرار گیرد

همچنین لازم به ذکر است در اینجلسه شهرداران و تعدادی از دهیاران و مسئولین ادارات به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود پرداختند.

49
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal