فرمانداری نایین
خانه
1397/02/15 برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان نایین
برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان نایین

 

جلسه شورای اداری شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی امام جمعه نایین ، پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ،جمالی فرماندار شهرستان نایین و مهندس نیرومند مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان ،روسای ادارات و دستگاه های دولتی و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان نایین در سالن اجتماعات فرمانداری نایین برگراز گردید.

حجت الاسلام سجادی در این جلسه عنوان نمود نظر به اینکه چندین سال متمادی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نام سال را با استفاده از شعارهای اقتصادی انتخاب می کنند باید مسئولان نیز اهمیت این موضوع را درک نمایند و در راستای شعار سال حرکت کنند . حجت الاسلام سجادی افزود همانگونه که همگی می دانید امسال سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری گردیده و تحقق این شعار جز با روحیه کار و تلاش میسر نمی گردد. امام جمعه نایین خاطر نشان کرد کار به دو گونه است یکی کار روزمره و دیگری کار زیر بنایی که باید در شهرستان با توجه به صنایع موجود و صنایع دستی از جمله قالی بافی با تجهیز و تکمیل این فعالیت ها اقدامات زیربنایی انجام دهیم.

پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه عنوان نمود باید به گونه ای نظارت بر امور داشته باشیم تا شاهد مشکلاتی از جمله ورزشگاه کارگری در نایین نباشیم که بیش از 10 سال است نیمه کاره رها گردیده چرا که حاصل بی تدبیری و بدون توجه به اولویت ها ایجاد شده است و اکنون نیز به این نتیجه رسیده اند که صرف هزینه و اعتباری گزاف برای تکمیل آن نیاز است و باید با تغییر کاربری از آن استفاده دیگیری نمود .

نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی افزود مسائلی که در اینگونه جلسات بیان می شود باید با کمال احترام و رعایت حرمت ها باشد ولی مسئولین و به طور اولی دولت باید پاسخگوی نیاز های مردم و اعضای شوراها باشند .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت اینکه در این شرایط کسی مسئولیتی را قبول کند کار بزرگی انجام داده است امام شخص مسئول هم باید با جدیت کار کند و پاسخگوی مردم باشد .

وی ضمن تشکر از اقدامات شرکت آبفای روستایی و شهری و مسئولین امر در وزارت خانه مربوطه گفت اگر در مصرف آب همین گونه عمل کنیم و وضعیت سد به صورت فعلی باشد با مشکلات عدیده ای در ماه های آینده مواجه خواهیم شد ولی اگر مصرف را مدیریت کنیم شاید بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

پوربافرانی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در شهرستان گفت در خصوص وضعیت کشتارگاه صنعتی از وزیر جهاد کشاورزی سوال کرده ام و ایشان باید پاسخگوی وضعیت موجود این طرح باشند .همچنین در خصوص بندر خشک باید عرض کنم بر سر این موضوع درخواست های زیادی وجود دارد و مناظق مختلفی در استان در خواست این موضوع را کرده اند ولی آنچه مهم است این است که هر طرحی باید توجیه داشته باشد و ما باید با کمک مردم و بخش خصوصی این ظرفیت را در شهرستان ایجاد کنیم تا بتوانیم در این خصوص حرف برای گفتن داشته باشیم.

نماینده مردم نایین در مجلس در پایان خاطر نشان کرد در بانک ها وام های کلانی به برخی ها داده می شود که برای باز پرداخت اقساط این وام ها بانک ها با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند ولی برای دریافت یک وام حداقلی به مردم سخت گرفته می شود که در این راستا نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود.

محمود جمالی فرماندار شهرستان نایین نیز از دیگر سخنرانان این جلسه بود که عنوان نمود شهرستان نایین دیار انسان های وارسته و بزرگی در طول تاریخ بوده است از علما و اندیشمندان تا چهره های مشهور سیاسی همچون دکتر حسین فاطمی که از تئوریسین های اصلی ملی شدن صنعت نفت در کشور می باشد و این کار ما را برای ارایه خدمت به چنین مردمی فهیم با پیشینه ای گرانبها بسیار سخت می کند . در همین راستا فعالیتها و اقدامات ادارات و ارگان ها به طور هفتگی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت تا نظارت دقیق تر و بهتری برپروژه ها داشته باشیم تا ضمن رفع موارد و مشکلات برای برنامه ریزی های بلند مدت در جریان امور قرار بگیریم.

فرماندار شهرستان نایین با اشاره به مشکلات موجود در خصوص کم آبی گفت مسئولین مربوطه باید در خصوص حفر چاه های غیر مجاز بررسی و نسبت به مسدود کردن آنها و جلوگیری از حفر این چاه ها اقدام قانونی را انجام دهند . جمالی با اشاره به برگزاری کارگروه های مختلف در فرمانداری خاطر نشان کرد مسایل مربوط به آب ، اشتغال ،صنعت و مسائل امنیتی و اجتماعی را به طور متناوب در جلسات گوناگون با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بررسی می کنیم و امید واریم بتوانیم با وجود اعتبارات و امکانات موجود بهترین خدمت را به مردم شریف شهرستان نایین ارایه دهیم.

مهندس نیرومند مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در بخشی از این جلسه گفت خرسندم که در شهر علما و دارالمومنین حضور دارم و در هفته کارگر در این شهرستان و در جمع کارگران و خانواده های محترم آنها خواهیم بود .

مهندس نیرومند با اشاره به اینکه در استان اصفهان یک میلیون و صد و شش هزار بیمه شده کارگری داریم عنوان نمود در استان اصفهان بیش از 250 هزار نفر نیز بازنشسته کارگری وجود دارد که بالای سه و نیم میلیون نفر از جمعیت 2/5 میلیون نفری استان را خانواده های کارگری تشکیل می دهند.

مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود در بحث اشتغال طرح های خوبی در بهمن و اسفند ماه سال 1396 اجرایی شده که نتایج آن به زودی ملموس خواهد بود . وی عملکرد کارگروه ها در بحث اشتغال در شهرستان نایین را خوب ارزیابی کرد و عنوان نمود در این زمینه نماینده محترم و فرماندار معزز پیگیری های فراوانی را انجام داده اند .

وی در خصوص شعار سال نیز گفت حمایت از کالای ایرانی این نیست که فقط کالای ایرانی بخریم بلکه باید مشکلات تولید را برطرف نماییم ،بتوانیم صادرات را افزایش دهیم ،جلوی کالای قاچاق را بگیریم و در نهایت بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم و کالای با کیفیت ایرانی تولید نماییم.

شایان ذکر است تعدادی از اعضای شوراها و مسئولین ادارات در طول جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
 
تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal