فرمانداری نایین
خانه
1397/10/12 فرماندار شهرستان نایین :توقع ما از مسئولان استان نگاه ویژه بر مبنای پیشینه تاریخی و فرهنگی خاص این شهرستان با مردمی فرهنگساز و متدین می باشد
فرماندار شهرستان نایین :توقع ما از مسئولان استان نگاه ویژه بر مبنای پیشینه تاریخی و فرهنگی خاص این شهرستان با مردمی فرهنگساز و متدین می باشد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه عنوان نمود :به جد در تکمیل مجتمع فرهنگی – هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خواهیم نمود همچنین ایجاد سینمای سیار در سالن امام خمینی آموزش و پرورش را پیگیری می کنیم

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی امام جمعه نایین ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ،محمود جمالی فرماندار شهرستان نایین ،عسگری شهردار نایین و سایر اعضا در فرمانداری نایین برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی امام جمعه نایین در این جلسه عنوان نمود زیربنای بسیاری از مشکلات فرهنگی به مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی منجر به ایجاد جرائم و مفاسد اقتصادی برمی گردد. امام جمعه نایین در ادامه خاطر نشان کرد متاسفانه در بسیاری از شبکه های اجتماعی برخی از افراد مغرض درخصوص خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام به سیاه نمایی بخصوص در مورد بودجه های حوزه های علمیه با دروغ سعی در مخدوش نمودن این نهاد مقدس دارند که باید با تقویت فرهنگ در جلوگیری از این آسیب ها تلاش نماییم.

محمود جمالی فرماندار شهرستان نایین در ادامه جلسه عنوان نمود اینک که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم باید اذعان کنیم انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده و میباشد. جمالی افزود فرهنگ ایرانی ما مبتنی بر اصالت خانواده هاست و معنویت بخشی به خانواده باعث نتایج مثبت در جامعه می باشد به گونه ای که باید خانواده و والدین را در کاهش آسیب های اجتماعی از طریق فضای مجازی هوشیار نماییم چراکه هویت و اصالت ما در حفظ ارزش ها و هنجارهای جامعه می باشد.

فرماندار شهرستان نایین خاطر نشان کرد دیار میرزای نایینی دیار علما ، اندیشمندان و فرهیختگان دارای برند فرهنگی و مذهبی خاصی است که نشأت گرفته از بزرگانی همچون آیت ا... نایینی ، شهید فاطمی ، پیرنیاها و ... می باشد و توقع ما از مسئولان استان نگاه ویژه بر مبنای پیشینه تاریخی و فرهنگی خاص این شهرستان با مردمی فرهنگساز و متدین می باشدکه در این راستا ما را در جهت تکمیل زیرساخت های فرهنگی از جمله تکمیل مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یاری رسانند.  جمالی ادامه داد در شرایطی که دشمنان نظام مقدس اسلامی با برنامه ریزی و هزینه کردن میلیارد ها دلار سعی در بر هم زدن آرامش و اقتدار ایران اسلامی دارند باید در کشور با حفظ وحدت و ایجاد امید در میان مردم با اینگونه مشکلات دست و پنجه نرم کنیم و قطعا در راه  این مبارزه با مشقات و سختی هایی در انجام امور اجرایی کشور خصوصا در تخصیص اعتبارات و خدمات رسانی به مردم مواجه می شویم که متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی دانسته یا ندانسته ، سهوی یا عمدی برخی از هنجارها و ارزش ها را تحت تاثیر قرار داده و بعضا با بی قانونی و سیاه نمایی مسائلی را بوجود آورده و امید مردم را هدف قرار داده و خدمات خالصانه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان نایین را نادیده می گیرند  . وی افزود انشاا... در بحث فضای مجازی وپیشگیری از آسیب های اجتماعی و تقویت کارکرد نهاد های دینی که از موضوعات این جلسه می باشد بتوانیم با اقدامات فرهنگی گام های مثبتی برداریم. همچنین در راستای توسعه فرهنگی با مد نظر قراردادن دیدگاه امام مبنی بر وحدت باید به گونه ای عمل کنیم که مقوله اعتماد و حفظ وحدت رویه در میان مردم خدشه دار نشود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه عنوان نمود رمز موفقیت در هر کاری از یک موضوع ساده تا تشکیل یک حکومت موضوع شناخت می باشد در همه نظام ها چه دینی و الهی و حتی نظام های غیر دینی چه بخواهیم وچه نخواهیم اصلی ترین مبنا شاخص فرهنگ می باشد به گونه ای که اگر فرهنگ درست شود مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کم می شود و باید بدانیم که در قبال فرهنگ کلیه دستگاهها و نهادها در نظام اسلامی مسئول و پاسخگو هستند .

 دکتر انصاری افزود دشمن از فرهنگ خود باوری و فرهنگ توأم با ایمان و تقوا و عزت نفس می ترسد امروز ما با خودباوری در جهان به جایگاهی رسیده ایم که ایران یک طرف میز می نشیند و ابر قدرتهای جهان در طرف دیگر میز.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد اصلی ترین مشکل فرهنگی عدم تعادل ، انسجام و هم افزایی می باشد که در این مورد یکی از راه حل ها ایجاد برخی شوراهاست که در حوزه فرهنگ یکی از بهترین تشکل ها که می تواند همدلی را بوجود آورد شورای فرهنگ عمومی است چراکه اصلی ترین متولیان فرهنگ در سطح کشور ، استان و شهرستان گرد یگ میز جمع می شوند و نهاد امام جمعه بعنوان یکی از نهادهای موثر دینی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی در جایگاه ریاست شورای فرهنگ عمومی در استان و شهرستان قرار می گیرد که این موضوع ناشی از توجه ویژه به این شورا می باشد و رمز موفقیت این شورا در این است که فرهنگ عمومی را بشناسیم .

وی افزود یکی از نیازهای مهم شهرستان نایین در حوزه فرهنگ این است که باید در زیرساخت ها تلاش بیشتری نماییم . در این راستا به جد در تکمیل مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خواهیم نمود همچنین ایجاد سینمای سیار در سالن امام خمینی آموزش و پرورش را پیگیری می کنیم و حتی این آمادگی وجود دارد مجتمع فرهنگی هنری ارشاد را با شرایطی برای تکمیل و بهره برداری در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم همچنین نظر به اینکه شهرستان نایین دارای مفاخر بزرگی ازجمله آیت ا... نایینی است که باعث افتخار جهان اسلام می باشد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری همایش ها و تجلیل مقام شامخ مفاخر نایین آمادگی کامل را دارد.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد در شورای فرهنگ عمومی استان کارگروه فضای مجازی مصوب شده و تمام بخش هایی که در این حوزه نقش دارد عضو آن جلسه می باشند به گونه ای که حتی بخش خصوصی را نیز در این کارگروه دعوت نموده ایم تا بتوانیم به طور کامل در خصوص ساماندهی فضای مجازی مبتنی بر نظرات کارشناسی اقدام نماییم.

وی حوزه مطبوعات و رسانه هارا بسیار حائز اهمیت دانست و عنوان کرد اگر جایی یک رسانه بعنوان یک خبرگزاری ، سایت ، نشریه و حتی کانال های تلگرامی بخواهند از روی عناد و دشمنی بخصوص در زمان فعلی با زیر پا گذاشتن عدالت و قانون جامعه را متشنج نمایند قطعا با ساز و کارهای قانونی با آنها برخورد خواهیم نمود البته هیچ گاه مقابل نقد سازنده نخواهیم ایستاد و اذعان داریم اهالی رسانه قشری زحمت کش و پر تلاش می باشند و همیشه نقدشان در جهت سازندگی و دلسوزی بوده و می باشد اما اگر یک درصد تخلفی رخ دهد با مستندات قانونی و محوریت قانون قطعا اقدام خواهد شد.

تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal