فرمانداری نایین
خانه
1397/10/10 ستاد بازآفرینی بازار تاریخی نایین به عنوان محرک اصلی توسعه واحیای بافت تاریخی این شهرستان تشکیل خواهد شد
ستاد بازآفرینی بازار تاریخی نایین به عنوان محرک اصلی توسعه واحیای بافت تاریخی این شهرستان تشکیل خواهد شد ین جلسه به ریاست فرماندار شهرستان نایین و دبیری شهردار نایین و با حضور رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و بخشداران و شهرداران شهرستان ،ریس شورای اسلامی نایین و روسای تعدادی از دستگاه های خدمات رسان به منظور تشکیل کارگروه های 8 گانه و پیگیری و تصویب طرح های بازآفرینی شهری در شهر های نایین ،انارک و بافران برگزار گردید

این جلسه به ریاست فرماندار شهرستان نایین و دبیری شهردار نایین و با حضور رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و بخشداران و شهرداران شهرستان ،ریس شورای اسلامی نایین و روسای تعدادی از دستگاه های خدمات رسان به منظور تشکیل کارگروه های 8 گانه و پیگیری و تصویب طرح های بازآفرینی شهری در شهر های نایین ،انارک و بافران در فرمانداری شهرستان نایین برگزار گردید.

محمود جمالی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیاء ،بهسازی و نوسازی شهرستان نایین عنوان نمود: امیدواریم با حضور مدیران محترم استانی اتفاقات خوبی در بافت تاریخی نایین شاهد باشیم. وی ادامه داد نگاه ویژه به بافت تاریخی نایین ،انارک و بافران نیاز به برگزاری این قبیل جلسات و پیگیری از طریق کلیه دستگاه های اجرایی دارد .

فرماندار شهرستان نایین افزود وجود 105 هکتار بافت تاریخی در نایین و محمدیه از جمله مهمترین پتانسیل های شهرستان نایین می باشد که از جهتی نیز باید با وحدت رویه مجموعه ادارات شهرستان ضمن خدمت رسانی مناسب به اهالی ساکن در این قسمت از شهر بتوانیم بافت تاریخی نایین را به طور کامل بازآفرینی نماییم. محمود جمالی در ادامه خاطر نشان کرد برای اینکه بتوانیم ضمن توسعه و باز آفرینی بافت تاریخی ماندگاری افراد ساکن در این قسمت را داشته باشیم ستاد بازآفرینی بازار تاریخی نایین به عنوان محرک اصلی توسعه واحیای بافت تاریخی این شهرستان تشکیل خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر تشکیل کارگروه های 8 گانه تخصصی زیر مجموعه ستاد بازآفرینی شهرستان نایین این کارگروه ها را بازوهای توانمند فکری در امر بازآفرنی بافت های تاریخی شهرستان دانست.

مهندس زاغیان رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز در این جلسه عنوان نمود دین معماری و تاریخی خاصی به استان اصفهان و حتی کشور دارد و با توجه به علاقه ای که به این شهرستان دارم از ابتدای سال جاری 5 بار به شهرستان نایین سفر کرده ام چرا که نایین شهر ویژه ای است . مهندس زاغیان افزود اگر به گذشته برگردیم در دو دهه ی اخیر به عناوین و رویکردهای مختلف به بافت فرسوده پرداخته شده ولی در حال حاضر به بلوغ مدیریتی رسیده ایم به گونه ای که در سطح ملی دو رکن اساسی در بازآفرینی یعنی حضور مردم و دیگری مدیریت واحد شهری در قالب اقدام مشترک شکل گرفته است. وی ادامه داد اقدامات بازآفرینی فقط کالبدی نیست بلکه مسایل اجتماعی ،سیاسی و بهداشتی و ... را در بر می گیرد در شهرستان نایین نیز باید با همین دید 2 اقدام مهم انجام شود که یکی احداث واحد های مسکونی در بافت خصوصا اطراف بازار تاریخی نایین و دیگر احیای بازار و تشکیل ستاد احیای بازار تاریخی نایین باید در دستور کار قرار گیرد.

رییس اداره عمران و بهسازی شهری ایران در پایان در خصوص تخصیص قیر به شهرستان ها نیز افزود مطابق برنامه ریزی ها قیر را فقط برای بافت های تاریخی با اولویت گذر های تاریخی اختصاص می دهیم . 

مهندس عسکری شهردار نایین نیز در قسمتی از این جلسه با اشاره به اقدامات گسترده ای که در حوزه احیا و بازآفرینی بافت تاریخی نایین انجام شده عنوان نمود هدف اصلی شهرداری نایین توسعه گردشگری شهر بوده و از هر فرصتی برای توسعه این صنعت استفاده خواهد کرد.

تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal