فرمانداری نایین
خانه
1400/03/06 فرماندار شهرستان نایین : ظرفیت های فرهنگی ،تاریخی ،صنعتی و معدنی و نجوم و کویرنوردی، فرصتی برای اجرای برنامه های متنوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان
فرماندار شهرستان نایین : ظرفیت های فرهنگی ،تاریخی ،صنعتی و معدنی و نجوم و کویرنوردی، فرصتی برای اجرای برنامه های متنوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نایین با حضور مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین و اعضای این ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار گردید

مهندس نصرتی در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر عنوان نمود: رشادت ها و شجاعت های جوانان این مرز و بوم در مسئله خرمشهر نمود پیدا کرد و جوانان این مرز و بوم برای حفاظت و حراست از خاک و نظام و ناموسشان حماسه بزرگی خلق کردند .این روزها نیز چنین حماسه هایی را لازم داریم . با مشارکت حداکثری در انتخابات علی رغم اینکه می دانیم مردم ما گلایه‌مند هستند و وضع اقتصادی مردم نامناسب است می توانیم حماسه ای دیگر برای این مرز و بوم خلق نماییم. اگر امروز کشور با مشکلات عدیده مواجه است ، عمده این مشکلات به واسطه جنگ اقتصادی ظالمانه از سوی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار می باشد . بخشی از مشکلات مربوط به تنگ نظری ها در داخل کشور می باشد و حتماً بخشی از مشکلات نیز به سوء مدیریت ها برمی گردد .اهمیت مشارکت در انتخابات به گونه ای است که رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بارها فرمودند اگر نظام را نیز قبول ندارید برای تعیین سرنوشت آینده خود و حفظ اقتدار ایران در انتخابات مشارکت نمایید.
 فرماندار شهرستان نایین در ادامه در خصوص برنامه های ساماندهی جوانان عنوان نمود: کم کم در حال ورود به فصل تابستان هستیم و باید به واسطه این گونه جلسات برنامه ریزی های ویژه ای برای ایام تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان داشته باشیم .ستاد ساماندهی جوانان یک ستاد برای هماهنگی و ساز و کاری برای اجرای برنامه های ابلاغی و همچنین انجام مصوباتی برای اجرا در جامعه و بررسی بازخورد آن در جامعه می‌باشد. جامعه هدف باید حداکثری باشد هر کدام از اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان باید این موضوع را حداکثری ببینند و در این برنامه ها فقط بازه سنی جوانان را نبینیم بلکه برای سنین پایین تر و نوجوانان نیز برنامه ریزی داشته باشیم.
وی افزود: شهرداری ها باید به عنوان نهاد هایی که در این موضوع مسئولیت دارند به این موضوع به صورت جدی ورود پیدا کنند و از اعتبارات خاص فرهنگی که حدود 3 درصد اعتبار فرهنگی در اختیار شهرداران می باشد می توانند هزینه نمایند و پولی که در حوزه فرهنگ هزینه می‌شود در واقع سرمایه گذاری است و هزینه کردن نیست .
فرماندار شهرستان نایین خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد یک ظرفیت بزرگ است ولی متاسفانه در کشور ما سمن‌ها وضع خوبی ندارد. در کشورهای اروپایی هر فرد عضو حداقل 20 سمن می باشد ولی این آمار در کشور ما بسیار پایین است. سمن ها که اصولا از افراد مسئولیت پذیر و دلسوز تشکیل می شود می توانند در راستای کمک به دولت ها در اجرای برنامه ها بسیار مثمرثمر باشند. نصرتی اظهار داشت : اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان باید حتماً برنامه محور باشند و ماهیت برنامه ها نیز باید به گونه‌ای باشد که مهارت هایی که در آموزش رسمی و در مدارس وجود ندارد به نوجوان و جوان ما آموزش داده شود از جمله قدرت  تعامل ، نه گفتن به موضوعاتی که درست نیست ،مهارت زندگی کردن و ... باید در این زمینه مورد نظر قرار بگیرد. همچنین فعالیت های فرهنگی و ورزشی باید بیش از وضع موجود انجام شود همچنین برنامه ها باید رویداد محور و به صورت تقویم و در فواصل زمانی مشخص باشد.
وی همچنین افزود در حوزه جوانان متأسفانه در شهرستان‌نایین رخوت وجود دارد باید متناسب با ظرفیت‌ها برنامه تعریف کنیم و دستگاه ها و ارگان ها بر اساس وظایف خود عمل نمایند. با ظرفیت های فرهنگی ،تاریخی ،صنعتی و معدنی و پتانسیل های کویر از جمله نجوم و گردشگری موجود در شهرستان می توان برنامه های مفرح و جذاب علمی،آموزشی،فرهنگی وتفریحی داشته باشیم مثلاً برنامه‌های کویرنوردی و نجوم را با توجه به موقعیت شهرستان در دستور کار قرار دهیم. آشنا نمودن کودکان و نوجوانان و جوانان با سبقه ی تاریخی و فرهنگی و رجال و نام آوران این شهرستان ، همچنین اردوهای علمی برای بازدید از آثار و ابنیه تاریخی ، معادن و کارخانجات و استفاده از ظرفیت منطقه حفاظت شده عباس آباد. مجموع این اقدامات می تواند دید نوجوانان و جوانان این شهرستان را نسبت به داشته ها و پتانسیل های موجود تغییر دهد و ایده ای جدید برای کار و زندگی در اذهان جوانان و نوجوانان ایجاد نماید. فرماندار شهرستان نایین در پایان جلسه عنوان نمود دستگاه‌ها مشخصاً پیشنهادات خود را برای جلسه آینده آماده و به فرمانداری ارسال نمایند. در همین راستا باید برنامه های بین دستگاهی را نیز تعریف کرد و با مشارکت کلیه اعضای ستاد یا تعدادی از آنها این برنامه‌ها مورد اجرا قرار گیرد.
تعداد بازدید: 183
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.