فرمانداری نایین
خانه
1398/07/03 سرپرست فرمانداری شهرستان نایین: باید مشاغل خانگی را با اولویت استفاده از ظرفیت های شهرستان در بخش صنایع دستی ،گردشگری و محصولات بومی کشاورزی و همچنین کسب و کارهای نوپا مبتنی بر تکنولوژی و طرح های نوین ایجاد نمود
سرپرست فرمانداری شهرستان نایین: باید مشاغل خانگی را با اولویت استفاده از ظرفیت های شهرستان در بخش صنایع دستی ،گردشگری و محصولات بومی کشاورزی و همچنین کسب و کارهای نوپا مبتنی بر تکنولوژی و طرح های نوین ایجاد نمود جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین با موضوع برنامه ریزی توزیع اعتبار تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی در فرمانداری شهرستان نایین برگزار گردید.

مهندس نصرتی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود در این طرح ضمن احترام به کیان خانواده می توان اشتغال ایجاد کرد که کمک به اقتصاد خانواده باشد .بخش زیادی از مردم محدودیت دارند که باید برای خانواده وقت بگذارند و اگراز آن طرف بتوانند شغلی در خانواده داشته باشند می توانند ضمن حضور بیشتر در کانون خانواده به درآمد نیز دست یابند . کشور چین بیش بخش قابل توجهی از تولید ناخالص ملی خود را از طریق اشتغال خانگی تامین می کند و ما نیز این پتانسیل را داریم که در این مسیر گام برداریم.

سرپرست فرمانداری شهرستان نایین اظهار داشت در این طرح تامین مواد اولیه و آموزش و ارائه تولیدات به بازار باید توسط پشتیبان ها انجام شود . در طرح های اشتغال زایی خانگی باید چند گزینه را مد نظر قرار دهیم : منطبق با ظرفیت موجود در شهرستان اقدام به اشتغال زایی نماییم، این اشتغال زایی از پایداری کافی برخوردار باشد ، پوشش حداکثری داشته باشد و در نهایت اشتغال واقعی ایجاد شود.

مهندس نصرتی در ادامه افزود :معمولا اشتغال های خرد و کوچک نیاز به حمایت چند ساله دارد تا در مسیر واقعی تولید قرارگیرند و با ظرفیت های موجود در شهرستان نایین و با درایت مردمان خوب کویر می توان اشتغال های خوبی ایجاد نمود .

وی در پایان گفت :طرح های خوبی را باید خارج از مصلحت اندیشی ها با استفاده از ظرفیت های صنایع دستی، بوم گردی و کشاورزی در شهرستان را گسترش دهیم.همچنین در بحث استارتاپ ها و نوآوری ها و تحول ایجاد کردن در مشاغل نیز می توان اقدامات خوبی انجام داد.

 

تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal