نماینده نایین و خور و بیابانک:برای اولین بار از محل تصویب ردیف اعتباری خاص محرومیت زدایی توسط مجلس یازدهم بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان به روستاهای شهرستان نایین اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان نایین با حضور سرکار خانم دکتر آزاد نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، بخشدار مرکزی، تعدادی از مدیران و مسئولین ادارات […]


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان نایین با حضور سرکار خانم دکتر آزاد نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، بخشدار مرکزی، تعدادی از مدیران و مسئولین ادارات و همچنین روسای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران شهرستان نایین در فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

خانم آزاد در ابتدای این جلسه عنوان نمود: دوست داشتم در ابتدای آغاز به کار شوراهای جدید در خدمت شما عزیزان باشم اما به دلیل ابتلا به بیماری کرونا و پس از آن بررسی صلاحیت وزرای دولت سیزدهم وهمچنین سفری که در قالب هیئت پارلمانی به کشور اتریش انجام شد در اولین فرصت که توانستم در خدمت شما عزیزان هستم.

نماینده مردم شهرستان های نایین و خورو بیابانک ادامه داد: در سفر به وین در پنجمین کنفرانس روسای مجالس جهان به عنوان یکی از نمایندگان پارلمان جمهوری اسلامی ایران افتخار حضور داشتم که در طی سه چهار روزی که در این کشور حضور داشتیم با برگزاری ۱۳ جلسه با روسای مجالس کشورهای مختلف در خصوص مباحث مختلفی از جمله تامین واکسن، مباحث مربوط به تحریم ها و تعامل های سیاسی و بین المللی و دیپلماسی نشست های بسیار خوبی را برگزار نمودیم که امیدواریم حاصل و نتیجه این نشست ها در آینده برای کشور عزیزمان ایران اسلامی مثمرثمر باشد.

دکتر آزاد در بخش دیگری از از سخنان خود افزود: دولت سیزدهم یک دولت انقلابی است و توقع این است که مدیران کشور نیز همانند اعضای دولت همواره در میان مردم بوده و همانگونه که رئیس جمهور محترم هر جمعه به گوشه‌ای از کشور سفر می‌کند و در میان مردم به بررسی مسائل و مشکلات آنها می‌پردازد مدیران شهرستان نیز همواره در میان مردم بوده و مشکلات شهروندان و روستاییان را در گوشه گوشه شهر مورد بررسی قرار داده و حل و فصل نمایند. اینجا جا دارد از کلیه مدیران شهرستان که بر این اساس عمل نموده و همواره در میان مردم می باشند نیز تقدیر و تشکر کنم.

ایشان خاطرنشان کرد: در خصوص جذب اعتبارات در سال گذشته ۹۰۰ میلیون تومان برای روستاهای چوپانان، سرشک، نیستانک و ورپا بودجه اختصاص داده شد که بودجه سالانه بنیاد مسکن در سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان بوده است. با پیگیری های انجام شده برای اولین بار بیش از ۳۵ میلیارد تومان به روستاهای شهرستان نایین اختصاص داده شد که این اعتبار از محل ردیف اعتباری خاص در قانون بودجه وبرای اولین بارتوسط مجلس یازدهم تصویب گردید. همچنین ازمحل همین ردیف بودجه نیزحدود ۵میلیارد تومان برای روستاهای خورو بیابانک با محوریت آبرسانی و راه های روستایی اختصاص داده شده است. همچنین بنده دستور اختصاص ۳۰۰ میلیارد برای جاده های شهرستان را گرفته ام که این ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای روکش آسفالت راه ها از جمله محور نایین به اردستان و احداث باند دوم محور سه راه مشجری به چوپانان و همچنین روکش آسفالت جاده های شهرستان خور و بیابانک هزینه خواهد شد.

الهام آزاد افزود: بنده خدمتگزار شما هستم و به هیچ عنوان پا روی عدالت نمی گذارم وازخودم اقناع وجدانی دارم که تا این لحظه هرآنچه توانستم برای خدمت به مردم تلاش کرده‌ام و حدود ۲۰ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه روز را به پاسخگویی به مردم، شرکت در جلسات مختلف، حضور در دفاتر وزرا و پیگیری امور و مشکلات مردم اختصاص داده ام.  بنده خادم شما مردم عزیز هستم و تمام تلاش خود را در محرومیت‌زدایی حوزه انتخابیه انجام خواهم داد. همچنین همانگونه که اکثر درخواست های مردم در روستاهای شهرستان نایین و خور و بیابانک موضوع نامناسب بودن محورهای مواصلاتی و جاده های بین شهری و بین روستایی می باشد در جلسه ای که در هفته گذشته در تهران برگزار شد دستور اختصاص میزان قابل توجهی قیر برای حوزه انتخابیه اخذ شد که به محض تحقق به اطلاع مردم خواهیم رساند.

 نماینده نایین و خور و بیابانک اظهار داشت: مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای تسهیل صدور مجوزها انجام داده و مسئولانی که، بدون دلیل قانونی در صدور مجوزها تاخیر نمایند ترک فعل آنها گزارش خواهد شد.

خانم آزاد در خصوص برخی بی اخلاقی ها و انتقادات غیر منصفانه گفت:  کاری به کج اندیشان و تخریب آنها ندارم تکلیف آنها مشخص است. ما به هیچ عنوان نباید ناامید باشیم، خواهر شما و فرزند شما و خدمتگزار شما مردم، مشکلاتتان را پیگیری خواهد کرد و محال است  مسئولی از بنده مطالبه کرده باشد و آن کار پیگیری نشده باشد. البته وسعت شهرستان های نایین و خور و بیابانک، مسئولیت های اینجانب در مجلس به عنوان نماینده و وظایفی که از جمله نظارت و قانونگذاری بر عهده یک نماینده می باشد، همچنین حضور در کمیسیون های مختلف و موارد گوناگون هیچ گاه باعث نخواهد شد و مانع نخواهد شد بنده دست از تلاش بردارم و خدای ناکرده از توجه به شهرستان هایم دریغ نمایم.

  وی در خصوص پروژه های نیمه تمام شهرستان نایین اظهار داشت: در مجموع ۲۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام از جمله کتابخانه عمومی نایین، اردوگاه شهید باهنر، ساختمان پزشکی قانونی، لایروبی قنوات، سالن های ورزشی و چندین پروژه دیگر که برخی از آنها مانند اردوگاه شهید باهنر شاید در حدود چهار دهه از کلنگ زنی آن می گذرد، اخذ گردیده که در این راستا شاهد تکمیل سالن ورزشی روستای هماباد بوده ایم و سایر پروژه‌ها نیز به مرور طی یکی دو سال آینده تکمیل و پس از سالیان دراز به بهره‌برداری خواهد رسید. البته نباید غافل از این موضوع شویم که این بودجه هایی که اختصاص داده شده است و پیگیری های که انجام شده است از محل بازدیدهای میدانی احصا گردیده همچنین نمی خواهیم با بی انصافی بگوییم که کاری در روستاها و در شهرستان انجام نشده اما تکمیل زیرساخت‌های شهرستان که پیش نیاز توسعه در هر جای دنیا وجود زیرساخت‌های مناسب می باشد ده ها میلیاردها تومان اعتبار نیاز دارد و اینکه توقع وجود داشته باشد یک شبه تمام این مشکلات مرتفع گردد این توقعی به دور از انصاف است.

دکتر آزاد در ادامه در خصوص بحث اشتغال نیز افزود: باید اشتغال های خرد را خصوصاً در روستاها و در نقاط مختلف شهرستان عملیاتی و اجرایی کنیم و در این راستا جلسات مکرر و پیگیری های زیادی انجام شده است که انشاالله در آینده نزدیک محقق خواهد شد. در بحث اشتغال زنان سرپرست خانوار برنامه‌ریزی‌های انجام گردیده که با حمایت مجلس و دولت و نهاد های انقلابی امیدواریم در این راستا نیز شاهد اقدام لازم باشیم. همچنین فعال شدن هیئت های اندیشه ورز در روستاها باید فعال شود تا نظام مسائل روستا و نقشه راه توسط جوانان و اهالی روستا تدوین شود.

نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک خاطر نشان کرد:بنده یک سال و اندی است که آمده‌ام و در مسند خدمتگزاری به شما قرار گرفته ام باید به بنده وقت دهید تا مشکلاتی که اشاره شد را پیگیری کنم. بنده معتقدم که خواستن توانستن است و ما می‌توانیم با وحدت، تلاش و کوشش بسیاری از مشکلات شهرستان نایین خصوصاً روستاها را برطرف نماییم. الهام آزاد در پایان برای اعضای جدید شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران محترم آرزوی توفیق و سلامتی نمود.

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین نیز در این جلسه عنوان نمود :پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمرنماینده محترم مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی به ویژه در خصوص تامین اعتبار برای پروژه های روستایی در حوزه‌های مختلف آبرسانی، حوزه راه ها، لایروبی قنوات، تأمین اعتبار در جهت طرح‌های هادی روستایی و… جای تشکر دارد.

نصرتی افزود :طی سالهای اخیر، کشور ما به خاطر دفاع از مواضع حقه خود تحت فشارهای بین المللی از سوی استکبار جهانی قرار داشته است. تحریم های ظالمانه بسیاری از مشکلات را برای ما به وجود آورده است و منابع درآمدی ما حاصل از فروش نفت و مبادلات بانکی با مشکلات زیادی مواجه بوده است اما با توجه به آمار موجود اعتبارات اختصاص یافته به روستاها طی این سالیان چندین برابر افزایش داشته است البته تورم بالا و هزینه های تمام شده بالا شاید اختصاص اعتبارها  را در برخی موارد کم رنگ نموده اما با بررسی اجمالی خواهیم دید اقدامات خوبی در روستاها در حوزه آبرسانی، اجرای طرح های هادی و… انجام شده است. البته بسیاری از پروژه ها همانند راه‌های روستایی و همچنین محورهای مواصلاتی شهرستان که این روزها بسیار در مورد آن صحبت می شود نیاز به بودجه های چند ده میلیارد تومانی دارد بگونه ای که در حوزه راهسازی و حفظ و نگهداری راه ها همواره باید هزینه نمود و با شرایط اقتصادی چند سال گذشته اقدامات انجام شده آنگونه که در شأن مردم شریف شهرستان نایین خصوصاً روستاییان عزیز می باشد کمتر صورت گرفته‌است اما مردم شریف شهرستان نایین مطمئن باشند ما تا زمانی که مسئولیت داریم و تا زمانی که توان داریم برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

 مهندس نصرتی ادامه داد: تعامل و هماهنگی میان اعضای شورا و دهیار و همچنین پیگیری امور از طریق بخشداری، فرمانداری و نماینده محترم و سایر ادارات همواره باید در دستور کار شوراها و دهیاران قرار داشته باشد. همچنین اهالی روستا نیز همانگونه که در طی این چند سال گذشته در توسعه روستای خود مشارکت داشته‌اند باید با دغدغه بیشتر خدمتگزاران خود در شوراها را یاری نمایند تا این عزیزان بتوانند با آسودگی خاطر به پیگیری مشکلات روستاها بپردازند.

فرماندار شهرستان نایین اظهار داشت :وجود بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی و جاده های روستایی در شهرستان نایین با هزینه‌های هنگفت قیر و راه سازی و نگهداری راه ها  نیازمند بودجه های بسیار کلان می باشد و قطعاً مردم شریف شهرستان نایین شرایط فعلی کشور را درک خواهند نمود و قطعاً می دانند علی رغم پیگیری های بسیار زیاد نماینده محترم، فرمانداری و مسئولین محترم ادارات، اجرای بسیاری از پروژه ها در گرو تخصیص بودجه می باشد و مطمئن باشند هیچ مسئولی دوست ندارد که کم کاری کند و یا بخواهد خدای ناکرده با کم کاری خود به مردم خیانت کند بلکه این را بدانید که ما تمام تلاش خود را دررفع مشکلات انجام خواهیم داد.

فرماندار شهرستان نایین در پایان عنوان نمود: امیدوارم با روحیه جهادی که در دولت تازه نفس سیزدهم وجود دارد و تکیه بر ظرفیت های داخلی و برطرف شدن مسائل و مشکلات بین المللی وتلاش مسئولین شهرستان و همراهی مردم که همواره یار و یاور ما بوده اند بتوانیم در خدمت‌رسانی در شأن  مردم عزیز شهرستان نایین خصوصا روستاییان محترم گام برداریم.

لازم بذکر است در ابتدای این جلسه دهیاران و برخی از روسای شوراهای اسلامی روستاها به بیان مسائل و مشکلات پرداختند و در ادامه نیز مسئولین حاضر در جلسه پاسخگوی موارد مطروحه در این نشست بودند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳

محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین و حجت الاسلام محمد مطهر خو امام جمعه نایین با مدیران و مسئولین ادارت و نهاد های شهرستان دیدار و سال نو و بهار قرآن را تبریک گفتند. در این دیدار که همراه با اقامه نماز ظهر و عصر در محل نمازخانه فرمانداری برگزار گردید محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین […]

۹ فروردین ۱۴۰۳

به مناسبت روز جهانی هواشناسی دکتر محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین با حضور در محل اداره هواشناسی نایین ضمن بازدید از روند فعالیت این مجموعه به تبریک روز جهانی هواشناسی پرداخت و از زحمات رییس و پرسنل اداره هواشناسی نایین تقدیر نمود.

۵ فروردین ۱۴۰۳

  دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و جباری بخشدار انارک به بررسی میدانی و بازدید از ایستگاه امنیت و سلامت نوروزی واقع در مجتمع خدماتی عروس کویر چوپانان پرداختند.

۵ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =