فرماندار شهرستان نایین : تبیین ارزش های دفاع مقدس برای جوانان و نسل جدید در راستای بسط و گسترش فرهنگ ایثارگری ضروری است

جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار شهرستان و سایر مسئولین شهرستان در فرمانداری نایین برگزار گردید. مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود: دفاع مقدس به عنوان یک پدیده بسیار مهم در انقلاب اسلامی شناخته می شود .این پدیده دارای تقدس است چرا که به […]


جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندار شهرستان و سایر مسئولین شهرستان در فرمانداری نایین برگزار گردید.
مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود: دفاع مقدس به عنوان یک پدیده بسیار مهم در انقلاب اسلامی شناخته می شود .این پدیده دارای تقدس است چرا که به واسطه آن فضای جدید و فرصت های جدیدی ایجاد شد تا بتوانیم ارزش‌های اسلام را تبیین کنیم و اما متاسفانه برخی افراد با شیطنت و سفسطه می‌خواهند تقدس گرایی را از این پدیده مهم جدا کنند که باید در حفظ ارزشهای دفاع مقدس کوشا باشیم .
مهندس نصرتی افزود: از چند منظر می‌توان به دفاع مقدس پرداخت یکی اینکه عزیزانی آمدند که در ایثارگری از هم سبقت گرفتند این پدیده کمتر در تاریخ به وجود آمده که شخصی بخواهد با دلیری به سوی معبود خود بشتابد و برای دفاع از ارزشها و ناموس خود اینگونه از خود گذشتگی نماید که ما از این دست ایثارگری ها را در طول هشت سال دفاع مقدس بسیار شاهد بوده ایم. موضوع دیگر حفظ آمادگی کشور برای چنین اتفاقاتی است دفاع مقدس کشور را بیمه کرد دفاع مقدس آغاز زیبایی بود برای رسیدن به نقطه بی بازگشت فناوری‌های نظامی دفاعی به روز جهان، خصوصاً در حوزه هوافضا پیشرفت های بسیار خوبی داشته ایم در حوزه های تجهیزات دفاعی و نظامی و همچنین بر اساس قول هایی که داده اند سال های آتی فضا را نیز تسخیر خواهیم کرد و همچنین در حوزه فناوری هسته‌ای حرف‌های زیادی برای گفتن داریم اینها همه بخشی از دستاوردهای دفاع مقدس می‌باشد چرا که توانستیم با تکیه بر ظرفیت داخلی و استفاده از توانمندی های فرزندان این مرز و بوم به چنین پیشرفت‌هایی در حوزه های مختلف پزشکی، علمی، هسته ای و نظامی دست پیدا کنیم.
فرماندار شهرستان نایین خاطرنشان کرد: بُعد معنوی ارزش‌های دفاع مقدس را نباید رها کنیم و اگر می خواهیم فرهنگ ایثارگری در کشور ساری و جاری باشد باید ارزش‌های دفاع مقدس نسل به نسل منتقل و خصوصاً در میان جوانان امروز تبیین شود. همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی که دشمن نیز در این فضا هجمه های زیادی را به نظام اسلامی وارد نموده است باید در دستور کار قرار بگیرد و با استفاده از این فضا ضمن تبیین ارزشهای اسلام و انقلاب و دفاع مقدس به مقابله با دشمنان بپردازیم .
سرهنگ الیاسی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ناحیه نایین نیز در ادامه این جلسه عنوان نمود :از تجربیات عرصه دفاع مقدس در گام دوم انقلاب باید استفاده کرد .شهرستان نایین با ۱۸۷ شهید ۳۶۸ جانباز ۲۳ آزاده و مجموعاً ۱۹۰۰ رزمنده در روران دفاع مقدس داشته است و بر همین مبنا باید برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شأن خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و آزادگان به صورت ویژه برگزار گردد.
سرهنگ الیاسی افزود در کلیه برنامه‌ها باید مسئله کرونا را جدی بگیریم و گفتمان مقاومت ،شهادت، مردمی بودن نظام و حضور مردم در صحنه های عملیاتی باید تقویت شود .
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین اظهار داشت: هفته دفاع مقدس گنجینه ای است که باید از آن استفاده کنیم . باید جوانان امروز را با موضوعات اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی آشنا نماییم و با استفاده از فضای مجازی ضمن اطلاع رسانی به اقشار مختلف جامعه از این فضا برای تبیین ارزش ها استفاده نماییم.
ایشان در خصوص شاخص ترین برنامه های پیش بینی شده هفته دفاع مقدس گفت: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری یادواره شهدا شهرستان نایین، بازسازی فضای اعزام رزمنده‌ها، رژه خودرویی و موتوری و برپایی نمایشگاه دفاع مقدس از مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود. در پایان پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی برای اجرا اتخاذ گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در جریان بازدید از شعب اخذ رای شهرستان نایین، دکتر کریمی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی به همراه رئیس و اعضای هیئت نظارت و اعضای شورای تامین شهرستان نایین در شعبه اخذ رأی روستای مزرعه امام، رای خود را به صندوق انداختند.

۱۱ اسفند ۱۴۰۲

در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن بدینوسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی این حوزه انتخابیه را به شرح زیر اعلام می دارد . ۱٫ آقای  محمد مهدی آریامنش فرزند رجب  کد نامزد ۱۲۸ ۲٫ خانم  الهام آزاد فرزند حسن  مشهور به دکتر آزاد […]

۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۸ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به فعالیت و زحمات شبانه روزی عوامل راهداری، پلیس راه و جمعیت هلال احمر شهرستان در راستای بازگشایی و ایمن سازی و امدادرسانی جاده های اصلی شهرستان از روز یکشنبه، عوامل راهداری امروز سه شنبه ۸ اسفندماه در پی بازگشایی محورهای اصلی شهرستان با استفاده از دو دستگاه گریدر، چهار دستگاه نمک پاش […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =