‍ فرماندار شهرستان نایین :در زمینه فرهنگ سازی در پیشگیری از اعتیاد باید محتوای تخصصی و کارشناسی، در زمان مناسب در اختیار گروه های هدف قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان به ریاست مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار گردید. مهندس نصرتی در این جلسه عنوان نمود : مقابله و مبارزه با مواد مخدر یک امر مشخص ،برنامه ریزی شده و […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان به ریاست مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار گردید.

مهندس نصرتی در این جلسه عنوان نمود : مقابله و مبارزه با مواد مخدر یک امر مشخص ،برنامه ریزی شده و تعریف شده می باشد که توسط کلیه ارکان در حال انجام می باشد اما در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر که مهمترین موضوع می باشد باید به صورت تخصصی و کارشناسی عمل نمود.

فرماندار شهرستان نایین افزود: در رابطه با فرهنگ سازی باید محتوای تخصصی و کارشناسی، در زمان مناسب به انحاء مختلف در اختیار گروه های هدف قرار گیرد و در این راستا آموزش در مدارس بسیار حایز اهمیت می باشد که متاسفانه در مواردی شاهد آن هستیم محتواهای ضعیف و غیر کارشناسی برای فرهنگ سازی استفاده می شود و همچنین در مواردی علی رغم تهیه محتوای کارشناسی و تاثیر گذار، این محتوی در زمان مناسب و در سنین پایین برای نهادینه شدن در ذهن و فکر فرزندانمان به آنها ارایه نمی شود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نایین اظهار داشت: بعضا جدیت کافی در برخی دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان وجود ندارد و این موضوع احتمالا یا به دلیل عدم تخصص در میان اعضا می باشد و یا اینکه اعضا به دلیل سایر مشغله ها به این موضوع به صورت جدی ورود پیدا نمی کنند، که در هر صورت این بی توجهی قابل پذیرش نیست چرا که ما باید فرض را بر این بگذاریم که این بلای خانمان سوز در کمین فرزندان و خانواده های خودمان می باشد.

نصرتی ادامه داد: مهارت نه گفتن مهمترین مهارت زندگی است و برای آموزش این مهارت هر چه وقت بگذاریم سرمایه گذاری برای آینده نموده ایم. همچنین شهرداری ها موظفند از محل بودجه های فرهنگی خود با رعایت ضوابط، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را یاری نموده و اقدام به فرهنگ سازی در جامعه نمایند .

فرماندار شهرستان نایین در پایان گفت: علاوه بر مبارزه فیزیکی باید طرح های فرهنگی را نیز به عنوان مکمل در برنامه های مقابله و پیشگیری استفاده کنیم و همچنین در مبحث آمار واقعی معتادین و مصرف کنندگان مواد مخدر در شهرستان نایین نیز با استفاده از ظرفیت بسیج و با همکاری برخی دستگاه ها به یک آمار واقعی دست پیدا کنیم تا برای برنامه ریزی دقیق در اجرای طرح های پیشگیری ،مقابله و درمان به آن استناد کنیم.

شایان ذکر است سایر اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نایین نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که در پایان تصمیماتی جهت اجرا توسط اعضا، مصوب گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در جریان بازدید از شعب اخذ رای شهرستان نایین، دکتر کریمی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی به همراه رئیس و اعضای هیئت نظارت و اعضای شورای تامین شهرستان نایین در شعبه اخذ رأی روستای مزرعه امام، رای خود را به صندوق انداختند.

۱۱ اسفند ۱۴۰۲

در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن بدینوسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی این حوزه انتخابیه را به شرح زیر اعلام می دارد . ۱٫ آقای  محمد مهدی آریامنش فرزند رجب  کد نامزد ۱۲۸ ۲٫ خانم  الهام آزاد فرزند حسن  مشهور به دکتر آزاد […]

۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۸ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به فعالیت و زحمات شبانه روزی عوامل راهداری، پلیس راه و جمعیت هلال احمر شهرستان در راستای بازگشایی و ایمن سازی و امدادرسانی جاده های اصلی شهرستان از روز یکشنبه، عوامل راهداری امروز سه شنبه ۸ اسفندماه در پی بازگشایی محورهای اصلی شهرستان با استفاده از دو دستگاه گریدر، چهار دستگاه نمک پاش […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =