در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی(گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) شهرستان نایین بررسی شد: تشدید برخورد قانونی با تخلیه کنندگان نخاله های ساختمانی و پسماند درمحدوده و حریم شهر نایین / برای مدیران و دستگاه هایی که در انجام وظایف قانونی کوتاهی نمایند ترک فعل صادر و به مراجع قانونی معرفی می گردند

جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) با موضوعات بررسی وضعیت ساماندهی سایت پسماند شهر نایین، ساماندهی و پیشگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم و محدوده شهرهای نایین، انارک و بافران، برنامه ریزی در راستای پیشگیری از بیماریها منتقله از پشه آندس و ارایه طرح تشدید نظارت […]

جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) با موضوعات بررسی وضعیت ساماندهی سایت پسماند شهر نایین، ساماندهی و پیشگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم و محدوده شهرهای نایین، انارک و بافران، برنامه ریزی در راستای پیشگیری از بیماریها منتقله از پشه آندس و ارایه طرح تشدید نظارت بر مراکز و اماکن حساس سطح شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید. از جمله مهم ترین موضوعات این جلسه پیگیری ممنوعیت تخلیه نخاله های ساختمانی و پسماند در اطراف شهرهای نایین، انارک و بافران و روستاها بود که با توجه به اینکه محل تخلیه نخاله های ساختمانی مکانی مناسب برای لانه گزینی موش های صحرایی که ناقل بیماری سالک می باشد بوده و می تواند در آینده زمینه ساز بحران جدی در خصوص شیوع و گسترش بیماری سالک گردد و با توجه به وظایف قانونی شهرداریها، محیط زیست، راهداری، راه و شهرسازی، بخشداریها، دهیاریها و شبکه بهداشت و درمان و منابع طبیعی بر برخورد شدید و قانونی با متخلفین در این حوزه تاکید گردید.

همچنین مقرر گردید با همکاری کلیه اعضای شورای اداری و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نسبت به تسطیح مناطقی که محل دپو و تخلیه نخاله های ساختمانی شده اقدام و گشت های ویژه توسط ادارات مربوطه و نیروی انتظامی برقرار و ضمن پایش تصویری این نقاط  و استفاده و رصد دوربین های ورودی و خروجی شهر نایین و با عنایت به اینکه کیلومتر ۶ جاده نایین – انارک برای تخلیه نخاله های ساختمانی در نظر گرفته شده با متخلفین احتمالی که اقدام به تخلیه نخاله در محلی به جز مکان مشخص شده نمایند برخورد و اقدام قانونی انجام گیرد که در این راستا همکاری شهروندان و حساسیت آنها نسبت به فرهنگ سازی و معرفی متخلفان لازم و ضروریست.

 از دیگر مواردی که در این جلسه به آن پرداخته شد موضوع تعیین تکلیف دفن پسماند و زباله شهری و موضوع تفکیک زباله از مبدا بود که جزء وظایف ذاتی شهرداریها می باشد که در این راستا نیز مقرر گردید مطالعات دقیق زیست محیطی و علمی انجام و عملیاتی گردد.

موضوع برنامه ریزی برای پیشگیری از بیماری های منتقله از پشه آئُدس از دیگر دستور کارهای جلسه بود که توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان به صورت مبسوط به این موضوع پرداخته شد و تصمیماتی برای اجرا اتخاذ گردید.

در بخشی از این جلسه با عنایت به تقارن نوروز ۱۴۰۳ با ایام ماه مبارک رمضان طرح تشدید نظارت بر اماکن و مراکز سطح شهرستان نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

در پایان این جلسه، ضمن تاکید بر انجام وظایف قانونی دستگاه ها و ادارات در خصوص انجام ماموریت های ذاتی و قانونی در رابطه با مواردی که با سلامت مردم در ارتباط می باشد، مقرر گردید برای مدیران و دستگاه هایی که در انجام وظایف قانونی کوتاهی نمایند ترک فعل صادر و مراجع قانونی معرفی گردند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

اولین جلسه کارگروه اجرای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و مسئولین کمیته های کارگروه اجرای انتخابات فرمانداری در محل اتاق فرماندار شهرستان نایین برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خدمت، خاصه سید الشهدا خدمت حضرت […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت یوم الله ۱۵خرداد شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و سایر اعضا برگزار گردید. دکتر کریمی در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان به […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سید علی (ع)  نایین برگزار شد.

۳ خرداد ۱۴۰۳

  دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین ،بخشدارانارک، رییس منابع طبیعی و مدیرجهادکشاورزی شهرستان از مزارع دق سرخ بازدید نمودند. همچنین در ادامه امورات مربوط به آب، کشاورزی و طرح های بیابان‌زدایی بخش انارک مورد بررسی قرار گرفت.

۱ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =