معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نایین :برنامه ریزی برای اوقات فراغت و ایجاد بستر نشاط اجتماعی باید متناسب با نیازهای افراد در سنین مختلف صورت پذیرد

جلسه ستاد ساماندهی جوانان نایین با موضوع نشاط اجتماعی

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نایین با حضور اعضا در محل فرمانداری نایین برگزار گردید.
محسن میرزابیگی نایینی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در این جلسه با اشاره به موضوع جلسه مبنی بر راهکارهای افزایش نشاط اجتماعی جوانان و امیدآفرینی در میان شهروندان عنوان نمود : موضوع نشاط اجتماعی و به طور کلی مسائل اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین مسائل و موضوعات در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر ما در حوزه اجتماعی تدبیر لازم را انجام ندهیم به تبع آن دچار مشکلات سیاسی و امنیتی خواهیم شد.
میرزابیگی افزود : در حوزه آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، اقدام به خودکشی و … موضوع نشاط اجتماعی در جامعه باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد و کلیه دستگاه های دولتی با همراهی و همکاری سازمان های مردم نهاد و جریان های مردمی در این حوزه با برنامه ریزی مدون به انجام وظایف خود بپردازند. در مسائل اجتماعی هر قدری هزینه کنیم درواقع سرمایه گذاری کرده ایم و باید در این خصوص از کلیه ظرفیت ها و منابع موجود استفاده کنیم . کلیه دستگاه ها از جمله دستگاه های فرهنگی و مذهبی و دستگاه هایی که با مسائل اجتماعی سروکار دارند باید به این موضوع ورود جدی داشته باشند.
معاون فرمانداری شهرستان نایین خاطر نشان کرد : نشاط اجتماعی صرفأ به معنای شادی و برنامه های شاد و مفرح نیست بلکه همان گونه که در دو ماه محرم و صفر خصوصا پیاده روی عظیم اربعین شاهد بودیم در بعد مذهبی و حتی ایام عزاداری نیز می توان با استفاده از این ظرفیت های غنی دینی، زمینه های نشاط دینی، مذهبی و فرهنگی که البته ابعادی اجتماعی دارند را در میان مردم خصوصا جوانان با تعظیم شعائر دینی و مذهبی دنبال کنیم.
وی در پایان گفت: توجه به نیازهای جوانان و نوجوانان و حتی سالمندان جامعه و به طور کلی کلیه اقشار جامعه باید در تصمیم گیری ها در حوزه اوقات فراغت و ایجاد بستر نشاط اجتماعی متناسب با نیازهای افراد در سنین مختلف  مد نظر قرار گیرد. ایجاد محیط شاداب و با نشاط و استفاده از رنگ های شاد در طراحی بوستان ها، اماکن تفریحی و تفرجگاهی و فضاها و مبلمان شهری نیز از بعد روانشناسی حایز اهمیت می باشد و باید شهرداریها نیز در این زمینه اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار دهند.
شایان ذکر است در ادامه جلسه اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات و برنامه های خود پرداختند و در پایان تصمیماتی برای اجرا اتخاذ گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 18 =