فرماندار شهرستان نایین: مبحث گردشگری به عنوان مهمترین رکن سند پیشرفت شهرستان نایین مصوب گردیده است

نشست هم اندیشی فعالین حوزه گردشگری با حضور فرماندار شهرستان نایین و تعدادی از مدیران شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.  دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه  عنوان نمود: پیش از اینکه در شهرستان نایین حضور پیدا کنم یک سند پیشرفت برای شهرستان تدوین گردید که مهمترین و اولین رکن این سند مبحث […]

نشست هم اندیشی فعالین حوزه گردشگری با حضور فرماندار شهرستان نایین و تعدادی از مدیران شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.

 دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه  عنوان نمود: پیش از اینکه در شهرستان نایین حضور پیدا کنم یک سند پیشرفت برای شهرستان تدوین گردید که مهمترین و اولین رکن این سند مبحث گردشگری بود که حاصل تلاش یک تیم علمی بود و این سند در سازمان مدیریت مصوب گردید که اولویت‌های شهرستان به ترتیب گردشگری، صنعت و معدن تعیین شد.

 دکتر کریمی افزود نرخ بیکاری نزدیک به ۶/۷ درصد می‌باشد و به حمدالله وضعیت خوبی در حوزه اشتغال داریم آنچه مهم است ظرفیت‌های بی‌نظیر حوزه گردشگری و نعمات خدادادی این شهرستان است. ما امروز با وجود ۱۲۰۰ اثر تاریخی که بیش از ۱۰۰ اثر آن ثبت آثار ملی گردیده باید پیشرفت شهرستان را در حوزه گردشگری دنبال کنیم.

 فرماندار شهرستان نایین خاطرنشان کرد: برای اولین بار کنفرانس علمی نایین پژوهی با سطح علمیISC  در سطح ملی برگزار می‌گردد و در این کنفرانس که روندی خارج از روند مرسوم را دنبال می‌کنیم در نظر داریم کلیه نایینی‌های مقیم خارج از کشور و سایر شهرهای داخل کشور را به گونه‌ای به این همایش مرتبط کنیم تا بتوانیم از ظرفیت این عزیزان در پیشرفت و توسعه شهرستان استفاده نماییم.

 دکتر کریمی ادامه داد: در این جلسه به دقت کلیه دغدغه‌های فعالین حوزه گردشگری را شنیدیم و یادداشت نمودیم در این رابطه باید عرض کنم برخی از موارد مربوط به قانون‌های مصوب مجلس شورای اسلامی است که ما نمی‌توانیم آنها را نادیده بگیریم اما تمام تلاش خود را در راستای تسهیل امور و رفع مشکلات شما عزیزان به کار خواهیم گرفت که در همین راستا ستاد تسهیل در زمینه گردشگری با عنوان کمیته تخصصی گردشگری و میراث فرهنگی در فرمانداری تشکیل شده و طی جلساتی که برگزار شده به ترتیب مسائلی که در اختیار شهرستان می‌باشد را بررسی و در جهت رفع آن اقدام نموده‌ایم و همچنین سایر مسائل را از طریق استان پیگیری کرده‌ایم.

 وی اظهار داشت: امسال برای اولین بار بیش از ۳۰ درصد از اعتبارات تسهیلات اشتغال زایی را به واحدهای بوم گردی اختصاص دادیم و این روند حمایتی نیز انشاالله در سال آینده ادامه خواهد داشت.

 دکتر کریمی گفت: با توجه به وجود بیش از ۱۰۲ هکتار بافت تاریخی در شهر نایین این شهرستان جز ۹ شهرستانی در کشور است که برای بافت تاریخی آن مشاور ویژه تعیین گردیده و  مطالعات بافت تاریخی آن در حال انجام می باشد که باید حوزه احیای بافت تاریخی نایین با رعایت ضوابط و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط عمل نماییم .

وی در پایان گفت: از جمله مهم‌ترین اقدامات که باید صورت پذیرد تشکیل کارگروه مشاوران میراث و گردشگری خواهد بود تا بتوانیم با استفاده از تجربیات این عزیزان ضمن جذب توریسم، در حوزه معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و غنای تاریخی شهرستان نایین گام‌های مثبت برداریم.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه فعالین و سرمایه گذاران حوزه گردشگری به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود پرداختند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =