فرماندار شهرستان نایین در نشست صمیمی با اصحاب رسانه عنوان نمود:رسانه یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ابزار امیدآفرینی در جامعه است

محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین در نشست صمیمی و هم اندیشی با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان نایین  که به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید ضمن تبریک روز خبرنگار، عنوان نمود: این جلسه نماد انسجام مسئولین می باشد چرا که به اتفاق امام جمعه محترم و شهردار محترم و سرپرست محترم اداره فرهنگ و […]

محمد کریمی فرماندار شهرستان نایین در نشست صمیمی و هم اندیشی با خبرنگاران و فعالان فضای مجازی شهرستان نایین  که به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید ضمن تبریک روز خبرنگار، عنوان نمود: این جلسه نماد انسجام مسئولین می باشد چرا که به اتفاق امام جمعه محترم و شهردار محترم و سرپرست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این نشست را تدارک دیده ایم تا به نقطه نظرات،پیشنهادات و انتقادات اصحاب رسانه گوش فرا دهیم .

فرماندار شهرستان نایین خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی چهاردهم خردادماه بر ۲ کلیدواژه امید و ایمان تاکید نمودند و فرمودند چه انقلاب را قبول داشته باشیم یا نداشته باشیم، اگر کشور ایران را دوست داریم باید برای امیدآفرینی و ایمان تلاش کنیم. هدف ما این نیست که خودمان دیده شویم بلکه تاکید ما بر انعکاس اخبار دیده شدن خدمات نظام و انقلاب می باشد.

دکتر کریمی افزود:دولت انصافا خیلی خوب کار کرده است و همانگونه که رییس جمهور محترم عنوان نمودند بقیه شعار آزادی بیان دادند ولی این دولت به این شعارعمل نموده است. وقتی ریاست دولت شبانه روز در حال تلاش می باشند ما نیز وظیفه داریم با همین ویژگی برای مردم فعالیت نموده و به مردم خدمت رسانی کنیم و در این راستا بنده به اتفاق همکارانم در مجموعه فرمانداری در اکثر اوقات ۱۸ ساعت در شبانه روز مشغول پیگیری امور و انجام وظایف می باشیم.

وی ادامه داد: خداراشکر در شهرستان در این مدت اخراج نیروی کار در حد صفر بوده و پیگیر تاخیر در پرداخت حقوق کارگری نیز بوده ایم تا به حداقل زمان ممکن برسد. همانگونه که همه مستحضرید در شهرستان نایین در شهرها و روستاها شاهد جهاد آسفالت می باشیم که با عنایت دولت سیزدهم تا کنون حدود ۷۰۰ تن قیر رایگان در اختیار شهرداریها و حدودا هزار تن نیز در اختیار دهیاریها قرار گرفته است و شاهد آسفالت معابر می باشیم.  

کریمی با بیان اینکه دل‌خوشی ما در مجموعه فرمانداری امیدواری مردم در شهرستان نایین است، ادامه داد: واژه ناامیدی دارای تبعات منفی است و رهبری نیز بر امید و ایمان تاکید دارند و به همین منظور در حوزه‌های دیگر نیز دست یاری مسئولان شهرستان به منظور امیدواری مردم به زندگی و آینده کشور به طرف رسانه‌ها، دراز است و امید واریم اصحاب رسانه ضمن نقد منصفانه با اطلاع رسانی خدمات نظام باعث ایجاد امید در جامعه گردند و در راستای افزایش مشارکت در انتخابات نیز ایفای نقش نماییم

به عنوان رئیس مدیریت ستاد بحران شهرستان نایین می‌گویم که اگر همراهی و هم‌افزایی در ایام بحران توسط رسانه‌ها انجام نمی‌شد، شاید نایین با آسیب‌های بسیاری مواجه می‌شد، چراکه میزان بارش و بروز سیل اخیر در شهرستان نایین به مراتب بدتر از سایر شهرستان های استان  بود که این همکاری جای تشکر دارد، زیرا جان انسان‌ها مهم است و همراهی و هم‌افزایی رسانه‌ها در حوادث باعث کاهش آسیب و خسارات سیلاب به شهرستان نایین شد.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم جلوی هرگونه حاشیه در شهرستان گرفته شود و حاشیه‌ها مانع از تداوم مسیر خدمت و یاری به مردم و انجام وظیفه مسئولان نشود، زیرا امروز فضای اینگونه حرف‌ها گذشته است و همه باید برای پیشرفت شهرستان دست به دست هم دهیم.

فرماندار شهرستان نایین در پایان تصریح کرد: رسانه یکی از بهترین و مهم‌ترین ابزار امیدآفرینی در جامعه است و مهم‌تر از این ابزار، ابزاری نیست؛ حتی به فرموده رئیس‌جمهور تا به حال دولت سیزدهم از یک خبرنگار شکایت نداشته است و ما در شهرستان در تمام سطوح وظیفه پاسخگویی به خبرنگاران و رسانه‌ها را داریم .

در ادامه حجت الاسلام محمد مطهرخو تاکید کرد: این ایام به خبرنگاران دشت کربلا، امام حسین (ع) و سایر اهل بیت ایشان تعلق دارد که با یک تاکتیک ویژه، خبرنگاری دشت کربلا را با عهده گرفتند و اگر حضرت زینب (س) نبود، کربلا در کربلا می‌ماند و مدفون می‌شد.

وی با بیان اینکه خبرنگار تراز انقلاب اسلامی خبر نمی‌سازد و واقعیت‌ها را بیان می‌کند، گفت: صداقت از مهم‌ترین شاخص‌های خبرنگار تراز انقلاب اسلامی است، زیرا دروغ ابزار دشمن است. این ابزار از زمان پیامبر اکرم (ص) و اوج آن در زمان امیرالمؤمنین (ع) بود و باید مراقبت کرد تا آلوده این ابزار دشمن نشویم و اخبار صادقانه را منعکس کنیم.

امام جمعه نایین ادامه داد: دومین ویژگی امانت‌داری بوده و به این معنا است که اگر یک خبرنگار این ویژگی را نداشته باشد یا خودش از میدان دیر یا زود خارج می‌شود یا او را خارج می‌کنند؛ بنابراین نباید خبر را کم و زیاد کنیم.

مطهرخو خاطرنشان کرد: انصاف به عنوان سومین مؤلفه باید در خبرنگاری وجود داشته باشد، زیرا چنانچه رعایت نشود مسئولان نیز بلاتکلیف و سردرگم می‌شوند. رئیس‌جمهور فرمودند که باید نقد منصفانه انجام شود و خوبی و درستی‌ها را در کنار نقاط ضعف بیان کنیم.

وی تاکید کرد: آن چیزی که منتشر می‌شود باید مستند باشد. مستندگویی مؤلفه چهارم یک خبرنگار است و باید دقت شود و منبع خبر مهم است، زیرا دشمن بر شایعه پراکنی و اخبار بی منبع و دروغ سرمایه‌گذاری می‌کند.

امام جمعه شهرستان نایین تصریح کرد: اگر کسی از امکانات دولت اسلامی و انقلاب اسلامی استفاده و مجوزهای مختلف را دریافت کند، اما خلاف قاعده و مسیر انقلاب حرکت و مردم را از این مسیر نورانی ناامید کند، این کار خیانت‌است.

مهندس شفیعی شهردار نایین نیز در بخشی از این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و تقدیر از اصحاب رسانه شهرستان عنوان نمود:امید وارم خبرنگاران محترم با رعایت اصول خبرنگاری بیش از پیش در انعکاس اخبار امیدآفرین درجامعه تلاش نمایند و اخبار شهرستان را به خوبی در استان و سطح کشور منعکس نمایند.

شایان ذکر است در پایان این نشست از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

اولین جلسه کارگروه اجرای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و مسئولین کمیته های کارگروه اجرای انتخابات فرمانداری در محل اتاق فرماندار شهرستان نایین برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خدمت، خاصه سید الشهدا خدمت حضرت […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت یوم الله ۱۵خرداد شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و سایر اعضا برگزار گردید. دکتر کریمی در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان به […]

۷ خرداد ۱۴۰۳

مراسم بزرگداشت شهدای خدمت و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستان در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سید علی (ع)  نایین برگزار شد.

۳ خرداد ۱۴۰۳

  دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین ،بخشدارانارک، رییس منابع طبیعی و مدیرجهادکشاورزی شهرستان از مزارع دق سرخ بازدید نمودند. همچنین در ادامه امورات مربوط به آب، کشاورزی و طرح های بیابان‌زدایی بخش انارک مورد بررسی قرار گرفت.

۱ خرداد ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =