فرماندار شهرستان نایین تاکید نمود: استفاده از از روش های نوین علمی و تعمیق و تقویت باورهای دینی در مقابله با آسیب ها ی اجتماعی

جلسه تخصصی کارگروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان نایین با موضوع بررسی راهکار های شناسایی کانون های آسیب پذیر اجتماعی،کاهش آسیب های اجتماعی و آثار ناشی از آن و همچنین راهکارهای تحکیم بنیان خانواده به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار […]

جلسه تخصصی کارگروه اجتماعی،فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان نایین با موضوع بررسی راهکار های شناسایی کانون های آسیب پذیر اجتماعی،کاهش آسیب های اجتماعی و آثار ناشی از آن و همچنین راهکارهای تحکیم بنیان خانواده به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود در خصوص احصاء محلات آسیب پذیر اجتماعی مولفه های گوناگونی مدنظر قرار گرفته و بر اساس یافته های علمی، فراوانی موضوع آسیب ها باید ضمن حفظ کرامت و شأن افراد ساکن در این محلات اقدامات مداخله ای صورت پذیرد.

فرماندار شهرستان نایین خاطر نشان کرد: برای انجام اقدامات مداخله ای و پیشگیرانه ضمن احصاء دقیق علل وقوع آسیب های اجتماعی باید از روش های نوین علمی و تعمیق و تقویت باورهای دینی در مقابله با این آسیب ها استفاده کرد و بر اساس ویژگی های خاص مخاطبین راهکارهای مداخله ای را تعیین کنیم و با برنامه ریزی اصولی و کاربردی در این خصوص اقدام نماییم.

دکتر کریمی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات کارشناسی جهت شناسایی و احصاء آسیب ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آسیب ها، استفاده از ظرفیت متنفذین و معتمدین و جریان های مردمی در محلات احصاء شده را ضروری دانست.

حجت الاسلام و المسلمین مطهر خو امام جمعه نایین نیز در خصوص موضوعات جلسه عنوان نمود: در راستای تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید به آموزه های قرآنی و دینی توجه نمود و این آموزه ها به عنوان نقشه راه ما تعیین گردد چرا که غفلت از معنویت و دین و گرایش بیش از حد به فضای مجازی که موجب دوری از دین و به تبع آن باعث بروز آسیب های اجتماعی شده است.

حاج آقا مطهر خو همچنین ادامه داد: نقش حوزه علمیه و روحانیت نیز در زمینه روشنگری و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است که در این راستا در جلسات متعدد با روحانیون شهرستان بر افزایش آگاهی از موضوعات روز جامعه تأکید می گردد.


 

برچسب ها :
مطالب مشابه
۷ مهر ۱۴۰۲

مراسم بزرگداشت روزآتش‌نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان شهرداری نایین برگزار شد .  مراسم بزرگداشت روز آتش نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نایین ، با حضور دکتردکریمی فرماندار شهرستان نایین، مهندس شفیعی شهردار نایین و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و دیگر مسئولین شهرستان در ایستگاه آتش‌نشانی واقع در بلوار […]

۷ مهر ۱۴۰۲

گلباران گلزار شهدای شهر نایین با بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲

با حضور فرماندار شهرستان نایین صورت پذیرفت: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج همراه با رزمایش هوایی بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =