فرماندار شهرستان نایین: دولت سیزدهم یکی از مهمترین برنامه‌های خود را حمایت از زنان کارآفرین در عرصه اقتصادی قرار داده است

رویداد اشتغال، امید، آینده در حوزه اشتغال آفرینی اجتماعی زنان در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ با حضور مسئولین شهرستانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در حاشیه این رویداد عنوان نمود : دولت سیزدهم یکی از مهمترین برنامه‌های خود را حمایت از زنان کارآفرین در عرصه اقتصادی قرار داده است و […]

رویداد اشتغال، امید، آینده در حوزه اشتغال آفرینی اجتماعی زنان در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ با حضور مسئولین شهرستانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد نایین برگزار گردید.

دکتر محمد کریمی در حاشیه این رویداد عنوان نمود : دولت سیزدهم یکی از مهمترین برنامه‌های خود را حمایت از زنان کارآفرین در عرصه اقتصادی قرار داده است و تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات و حمایت از ایشان به کار می گیرد.

فرماندار شهرستان نایین افزود: فعالیت بانوان در عرصه اقتصادی و وجود زنان کارآفرین به عنوان مهمترین مساله‌ای است که امروزه بانوان فعال در عرصه کسب و کار، اقتصاد و تولید به آنان نیاز دارند تا بتوانند با حمایت‌های دولت در این زمینه فعالیت مستمر خود را ادامه دهند. 

وی خاطر نشان کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، آگاه نمودن و پشتیبانی جهت استفاده از فرصت های موجود برای زنان تحت پوشش و دارای خرده کسب و کارها و بهبود و مشاوره کسب و کارها لازم و ضروری می باشد .

فرماندار نایین با اشاره به اینکه اکنون انسجام خوبی در بین بانوان کارآفرین و کارجو و افرادی که فعالیت اجتماعی دارند ایجاد شده است ادامه داد: افزایش آگاهی نسبت به برند، افزایش فروش محصول و خدمات، ایجاد تمایز نسبت به رقبا، شبکه‌سازی، جذب و تامین بازار برای فروش دریافت مشاوره برای بهبود کسب و کار از جمله درخواست های بانوان در این حوزه می باشد می باشد که باید رسیدگی شود.

کریمی در پایان گفت: هم‌افزایی بخش‌های مختلف جامعه موجب تقویت زیست‌بوم کسب و کار در سطح شهرستان خواهد شد. همچنین تولید، راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی و فصلی از دیگر راهکار ها برای بهبود فضای کسب و کار خواهد بود .

شایان ذکر است هدف از برگزاری این رویداد، فرهنگ سازی و افزایش مهارت های کارآفرینی در قالب بازی های کارگاهی و تجربه نوردی بودکه با حضور متخصصان معرفی شده بود که از سوی دفتر امور بانوان استانداری اصفهان انجام شد.

این رویداد از طریق سامانه ملی کارآفرینی در قالب سه مرحله شامل کارپویه، کارکشف و کارآغاز برای زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده  است که اولین جلسه تحت عنوان کارپویه به صورت حضوری برگزار گردید و ادامه روند مشاوره و پشتیبانی ازکسب و کارهای بانوان به صورت آنلاین خواهد بود.

 اولویت حضور برای شرکت در این رویداد با زنان سرپرست خانوار می‌باشد و برای اجرایی نمودن و بهره وری هر چه بیشتر آن در شهرستان از کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی و خیریه های فعال شهر کمک گرفته شد. 

مدیران شهرستانی با هدف تسهیل و از میان برداشتن مسایل پیش روی کسب و کارهای خرد و کوچک، در رویداد حاضر شدند و مشکلات عدیده و مسایل بانوان را از زبان آنها شنیدند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =