فرماندار شهرستان نایین : باید با استفاده از ظرفیت های مردمی و تسهیل گری توسط دولت زمینه ازدواج جوانان را فراهم آوریم

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان با حضور سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین با اشاره به موضوعات جلسه از جمله جمع بندی برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دستگاه های اداری عنوان نمود: در زمینه غنی سازی اوقات فراغت، برنامه های ادارات […]

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان با حضور سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین با اشاره به موضوعات جلسه از جمله جمع بندی برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دستگاه های اداری عنوان نمود: در زمینه غنی سازی اوقات فراغت، برنامه های ادارات مبتنی بر مساجد باشد و انطباق برنامه با محوریت مسجد و به صورت محله محور انجام پذیرد. همچنین باید در حوزه ارتباط گرفتن با جامعه هدف برای اوقات فراغت یک برنامه ترکیبی آماده کنیم که در راستای اجرای این برنامه باید از ظرفیت های مساجد و قرارگاه های محله محور و همچنین مدارس غافل نشویم. دکتر کریمی همچنین خاطر نشان کرد: در پایان فصل تابستان نیز برنامه های اجرا شده در کمیته ارزیابی، رصد و پایش گردد تا ضمن بررسی نحوه اجرای برنامه ها و شناسایی نواقص احتمالی، دستگاه های برتر مشخص و تجلیل گردند.

فرماندار شهرستان نایین در ادامه با اشاره به موضوع دیگر جلسه در خصوص کمیته سامان ازدواج نیز افزود: درزمینه برنامه های اوقات فراغت و همچنین سامان ازدواج باید با استفاده از ظرفیت مردم و جریان های میانی موضوعات را پیگیری کنیم و به واقع با مردمی سازی برنامه ها به اهداف خود برسیم. وی افزود مردمی سازی را در دوران دفاع مقدس با بسیج تجربه کردیم و شاهد نتایج مثبت آن در آن دوران بوده ایم چرا که هرجا مردم وارد صحنه شدند و از ظرفیت ها و پتانسیل های مردم استفاده شد نتایج ارزشمندی به دست آمد. در زمینه ازدواج نیز باید با استفاده از ظرفیت های مردمی و تسهیل گری توسط دولت زمینه ازدواج جوانان را فراهم آوریم و هشدارهای کارشناسان در خصوص پیری جمعیت و عواقب ناشی از آن را جدی بگیریم.

دکتر کریمی همچنین عنوان نمود: در زمینه ولادت در سه ماهه اول امسال، ۹۰ واقعه ولادت ثبت گردیده که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۶ واقعه بوده، همچنین در زمینه ازدواج ۴۲ واقعه ازدواج در سه ماهه اول امسال ثبت گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۶۱ مورد ازدواج ثبت گردیده است با کاهش ۱۹ موردی ازدواج مواجه می باشیم. وی افزود در زمینه طلاق نیز در سه ماهه اول امسال ۱۳ مورد و در سه ماهه اول سال گذشته ۱۰ مورد طلاق ثبت گردیده است.

فرماندار شهرستان نایین در پایان آمار جمعیت فعلی شهرستان را به صورت تخمینی حدود ۴۰۲۵۶ نفر اعلام نمود و افزود: افزایش جمعیت نسبت به سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود ۲/۵ درصد بوده است .

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =