فرماندار شهرستان نایین مطرح نمود: انعقاد قرار داد طرح ویژه حفاظت و احیای محدوده تاریخی – فرهنگی شهر نایین با مشاور مجرب

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با موضوع بررسی نحوه اجرای طرح تحقیقاتی نایین پژوهی و بررسی و  برنامه ریزی حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از میراث معنوی شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای کارگروه برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان […]

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با موضوع بررسی نحوه اجرای طرح تحقیقاتی نایین پژوهی و بررسی و  برنامه ریزی حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از میراث معنوی شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای کارگروه برگزار گردید.

دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود: با توجه به دستور کار جلسه موضوع اول در خصوص همایش نایین پژوهی این اقدام بسیار به جا و لازم است که باید از پتانسیل‌های نایین که تاکنون خفته و مغفول مانده استفاده کنیم که این دست پژوهش ها می‌تواند در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان نایین بسیار کارگشا باشد.

دکتر کریمی افزود: باید از ظرفیت نایینی های مقیم شهرها و استان های کشور و حتی خارج از کشور که دغدغه توسعه نایین را دارند و نسبت به زادگاه خود حساس بوده و تعلق خاطر و احساس وظیفه می نمایند استفاده نمود و از جمله دغدغه های دولت سیزدهم و مجموعه فرمانداری نیز استفاده از ظرفیت چنین افرادی می باشد.

 فرماندار شهرستان نایین در ادامه در خصوص دستور کار دیگر جلسه اظهار داشت : حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از آثار معنوی نیز در شهرستان نایین دارای جایگاه ویژه ای است چراکه این شهرستان خصوصاً در بافت تاریخی خود همه دوران های تاریخی را جای داده و آثاری از تمام دوران با فرهنگ‌های معماری متنوع و متعدد در بافت های تاریخی و آثار و ابنیه تاریخی آن شاهد هستیم به گونه ای که می توان گفت مجموعه ای از آثار تاریخی در شهرستان نایین وجود دارد و این مسئولیت ما را در حفظ و بهره برداری از این گنجینه منحصر به فرد در شهرستان نایین خصوصاً شهر نایین و بافت تاریخی آن که به مثابه یک شهر موزه می باشد، سخت تر می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا قرار داد طرح ویژه حفاظت و احیای محدوده تاریخی – فرهنگی شهر نایین با مشاور مجرب منعقد گردیده که این اقدام در راستای تهیه طرح ساختاری و تفصیلی محدوده تاریخی برای حفظ اصالت و یکپارچگی بافت و تعیین سیاست ها و راهکارهای حفاظت و احیا، رفع مسائل و بررسی ظرفیت های محدوده تاریخی بسیار حائز اهمیت می باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

گردهمایی فرمانداران استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار و با بررسی محورهای مختلف اقدامات و برنامه های معاونت های مختلف استانداری در قالب ارائه برنامه توسط مدیران کل ستادی استانداری، سه شنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار شد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین دکتر محمد کریمی فرماندار این شهرستان بر اساس نوبت قبلی میزبان تعدادی از مردم شریف شهرستان نایین بود. در این دیدارها مراجعین به صورت رو در رو مسایل و مشکلات و درخواست های خود را مطرح و دستوراتی توسط فرماندار شهرستان نایین در این خصوص صادر گردید. لازم […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه شورای اجتماعی (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین روز دوشنبه در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای این جلسه با تبریک عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی تقدیر نمود. […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =