فرماندار شهرستان نایین مطرح نمود: انعقاد قرار داد طرح ویژه حفاظت و احیای محدوده تاریخی – فرهنگی شهر نایین با مشاور مجرب

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با موضوع بررسی نحوه اجرای طرح تحقیقاتی نایین پژوهی و بررسی و  برنامه ریزی حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از میراث معنوی شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای کارگروه برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان […]

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با موضوع بررسی نحوه اجرای طرح تحقیقاتی نایین پژوهی و بررسی و  برنامه ریزی حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از میراث معنوی شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور اعضای کارگروه برگزار گردید.

دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود: با توجه به دستور کار جلسه موضوع اول در خصوص همایش نایین پژوهی این اقدام بسیار به جا و لازم است که باید از پتانسیل‌های نایین که تاکنون خفته و مغفول مانده استفاده کنیم که این دست پژوهش ها می‌تواند در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان نایین بسیار کارگشا باشد.

دکتر کریمی افزود: باید از ظرفیت نایینی های مقیم شهرها و استان های کشور و حتی خارج از کشور که دغدغه توسعه نایین را دارند و نسبت به زادگاه خود حساس بوده و تعلق خاطر و احساس وظیفه می نمایند استفاده نمود و از جمله دغدغه های دولت سیزدهم و مجموعه فرمانداری نیز استفاده از ظرفیت چنین افرادی می باشد.

 فرماندار شهرستان نایین در ادامه در خصوص دستور کار دیگر جلسه اظهار داشت : حفظ و بهره برداری از بناهای دارای ارزش فرهنگی – تاریخی و صیانت از آثار معنوی نیز در شهرستان نایین دارای جایگاه ویژه ای است چراکه این شهرستان خصوصاً در بافت تاریخی خود همه دوران های تاریخی را جای داده و آثاری از تمام دوران با فرهنگ‌های معماری متنوع و متعدد در بافت های تاریخی و آثار و ابنیه تاریخی آن شاهد هستیم به گونه ای که می توان گفت مجموعه ای از آثار تاریخی در شهرستان نایین وجود دارد و این مسئولیت ما را در حفظ و بهره برداری از این گنجینه منحصر به فرد در شهرستان نایین خصوصاً شهر نایین و بافت تاریخی آن که به مثابه یک شهر موزه می باشد، سخت تر می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در این راستا قرار داد طرح ویژه حفاظت و احیای محدوده تاریخی – فرهنگی شهر نایین با مشاور مجرب منعقد گردیده که این اقدام در راستای تهیه طرح ساختاری و تفصیلی محدوده تاریخی برای حفظ اصالت و یکپارچگی بافت و تعیین سیاست ها و راهکارهای حفاظت و احیا، رفع مسائل و بررسی ظرفیت های محدوده تاریخی بسیار حائز اهمیت می باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۷ مهر ۱۴۰۲

مراسم بزرگداشت روزآتش‌نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان شهرداری نایین برگزار شد .  مراسم بزرگداشت روز آتش نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نایین ، با حضور دکتردکریمی فرماندار شهرستان نایین، مهندس شفیعی شهردار نایین و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و دیگر مسئولین شهرستان در ایستگاه آتش‌نشانی واقع در بلوار […]

۷ مهر ۱۴۰۲

گلباران گلزار شهدای شهر نایین با بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲

با حضور فرماندار شهرستان نایین صورت پذیرفت: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج همراه با رزمایش هوایی بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =