فرماندار شهرستان نایین :علی رغم تغییر کیفیت آب به علت استفاده از منابع داخلی، آب لوله کشی کاملا بهداشتی و سالم می باشد

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی ،سلامت ،زنان و خانواده فرمانداری شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار این شهرستان و با حضور اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه در خصوص مباحث و دستور کار معین شده از جمله راهکار های پیشگیری از عفونت ها و بیماریهای نوپدید […]

جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی ،سلامت ،زنان و خانواده فرمانداری شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار این شهرستان و با حضور اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه در خصوص مباحث و دستور کار معین شده از جمله راهکار های پیشگیری از عفونت ها و بیماریهای نوپدید به ویژه بیماری ایدز، پیشگیری از بیماری های قابل انتقال از طریق آب و غذا، نظارت بر بهداشت محیط، نظافت عمومی، منع تبلیغ کالاها و اقلام آسیب رسان و برنامه ریزی در خصوص پیشگیری و کاهش و کنترل مصرف مشروبات الکلی توسط کارشناسان مربوطه بحث و تبادل نظر گردید.

فرماندار شهرستان نایین در این جلسه بر اهمیت نظارت و کنترل بهداشت محیط و واپایش مواد غذایی و بهداشتی، کنترل و آزمایش متناوب آب شرب و مصرفی تاکید نمود و ادامه داد : دستگاه های متولی در این حوزه از جمله شبکه بهداشت و درمان، شهرداری ها، محیط زیست ،آبفا و سایر دستگاه ها مسئول باید نسبت به بهداشت عمومی، کیفیت آب شرب و مصرفی، پیشگیری و کنترل بیماری های عفونی و واگیر دار توجه ویژه ای داشته باشند. دکتر کریمی در ادامه خواستار نظارت و کنترل بیشتر بر واحد های صنفی ، اغذیه فروشی ها و فروشندگان دوره گرد و خصوصا محصولات غذایی عرضه شده در بازار روز شهر نایین گردید و تاکید نمود کمیته ای برای رصد محتوایی تبلیغات کالاها و اقلام آسیب رسان و پیشگیری از چنین تبلیغاتی در شهرداری نایین با همکاری شبکه بهداشت و درمان تشکیل گردد.

 دکتر کریمی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش مصرف آب به دلیل افزایش دمای هوا به ناچار مجبور به استفاده از منابع داخلی آب هستیم که بر کیفیت آب شرب تاثیر داشته اما این اطمینان را به مردم می دهم که آب از نظر بهداشتی با توجه به آزمایشات روزانه کاملا بهداشتی می باشد که البته با تدابیر انجام شده آب انبار های سطح شهرستان در مدار قرار گرفته و قابل شرب می باشد. همچنین همانگونه که مطلعید خط دوم آبرسانی از اصفهان به نایین به دلیل مشکلات اجتماعی تکمیل نگردیده که امید واریم با رفع این مشکل میزان آب کافی برای شهرستان نایین تامین گردد.  

فرماندار شهرستان نایین در پایان گفت: در خصوص پیشگیری از عفونت ها و بیماری های نوپدید از جمله بیماری ایدز و همچنین مباحث مربوط به مصرف مشروبات الکلی نیز اقدامات آموزشی و فرهنگی و غربالگری باید در اولویت قرار گیرد ضمن اینکه دستگاه های امنیتی نیز باید در خصوص مقابله با توزیع و مصرف مشروبات الکلی اقدامات قانونی را انجام دهند.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =