نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین

نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار گردید. در این جلسه که فرماندار شهرستان نایین، امام جمعه نایین، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صمت استان اصفهان و تعدادی از مسئولین شهرستان نیز […]

نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار گردید.

در این جلسه که فرماندار شهرستان نایین، امام جمعه نایین، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صمت استان اصفهان و تعدادی از مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند تعدادی از مدیران واحد های صنعتی و معدنی شهرستان نایین به بیان مسایل و مشکلات حوزه صنعت و معدن پرداختند.

وزیر صمت در جلسه با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و معادن شهرستان نایین اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری در حوزه سرمایه گذاری، دارای ۱۹ درصد رشد هستیم که در ۸ سال اخیر بی سابقه است؛ همچنین رشد صادرات ما در دی ماه به لحاظ مبدا، ۱۹ درصد صادرات و ۱۴ درصد واردات افزایش پیدا کرده است و این یعنی ما از صادرات بیش از واردات حمایت می کنیم.

دکتر فاطمی امین در ادامه گفت: در بخش اشتغال در حوزه صنعت و معدن و مطابق گزارش وزارت کار، بیشترین اشتغال و رتبه یک اشتغال را نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت و معدن داریم. این یک پیام مهم است زیرا اشتغال در این حوزه نیاز به منابع مالی متعددی است‌

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما در وزرات صمت، حلال مسائل و مشکلات تولید هستیم، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در اقتصاد کشور رخ می دهد، گزارش فعالیت شما فعالان اقتصادی است. البته شاید این آمار و ارقام مانند افزایش صادرات، سرمایه گذاری و تولید برای مردم ملموس نباشد چرا که مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند.

وی افزود: در جلسه دوشنبه که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، عنوان شد که در ده سال گذشته، رشد اقتصادی تقریبا ۱ درصد و کمتر بوده و در طول چند سال، فقط تورم داشتیم. وقتی تولید پایین و تورم بالا است، بخش کوچکی از مردم وضعشان بهتر می شود اما عمده مردم به دلیل از بین رفتن نسبت درآمد و هزینه ها، وضعشان بد تر می شود.

فاطمی امین، تولید را تنها راه حل برون رفت از وضعیت ده سال اخیر اقتصاد کشور عنوان و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به تولید، سفارش و اشاره بسیار دارند. اصلاح وضعیت معیشت مردم و افزایش قدرت اقتصادی کشور از اثرات افزایش تولید است که یکی از کم کاری ها در این حیطه، انتقال این آمار و ارقام در خصوص رشد صورت گرفته در این حوزه به جامعه است.

شایان ذکر است سیدرضا فاطمی امین در بدو ورود به شهرستان نایین با حضور در گلزار شهدای نایین به ادای احترام به مقام شامخ شهیدان پرداخت.

برچسب ها :
مطالب مشابه
۷ مهر ۱۴۰۲

مراسم بزرگداشت روزآتش‌نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان شهرداری نایین برگزار شد .  مراسم بزرگداشت روز آتش نشانی و تجلیل از آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نایین ، با حضور دکتردکریمی فرماندار شهرستان نایین، مهندس شفیعی شهردار نایین و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و دیگر مسئولین شهرستان در ایستگاه آتش‌نشانی واقع در بلوار […]

۷ مهر ۱۴۰۲

گلباران گلزار شهدای شهر نایین با بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲

با حضور فرماندار شهرستان نایین صورت پذیرفت: برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج همراه با رزمایش هوایی بالگردهای ایرانی

۷ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =