نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین

نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار گردید. در این جلسه که فرماندار شهرستان نایین، امام جمعه نایین، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صمت استان اصفهان و تعدادی از مسئولین شهرستان نیز […]

نشست دکتر فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی شهرستان نایین در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار گردید.

در این جلسه که فرماندار شهرستان نایین، امام جمعه نایین، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صمت استان اصفهان و تعدادی از مسئولین شهرستان نیز حضور داشتند تعدادی از مدیران واحد های صنعتی و معدنی شهرستان نایین به بیان مسایل و مشکلات حوزه صنعت و معدن پرداختند.

وزیر صمت در جلسه با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و معادن شهرستان نایین اظهار کرد: در شش ماه نخست سال جاری در حوزه سرمایه گذاری، دارای ۱۹ درصد رشد هستیم که در ۸ سال اخیر بی سابقه است؛ همچنین رشد صادرات ما در دی ماه به لحاظ مبدا، ۱۹ درصد صادرات و ۱۴ درصد واردات افزایش پیدا کرده است و این یعنی ما از صادرات بیش از واردات حمایت می کنیم.

دکتر فاطمی امین در ادامه گفت: در بخش اشتغال در حوزه صنعت و معدن و مطابق گزارش وزارت کار، بیشترین اشتغال و رتبه یک اشتغال را نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت و معدن داریم. این یک پیام مهم است زیرا اشتغال در این حوزه نیاز به منابع مالی متعددی است‌

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما در وزرات صمت، حلال مسائل و مشکلات تولید هستیم، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در اقتصاد کشور رخ می دهد، گزارش فعالیت شما فعالان اقتصادی است. البته شاید این آمار و ارقام مانند افزایش صادرات، سرمایه گذاری و تولید برای مردم ملموس نباشد چرا که مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند.

وی افزود: در جلسه دوشنبه که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، عنوان شد که در ده سال گذشته، رشد اقتصادی تقریبا ۱ درصد و کمتر بوده و در طول چند سال، فقط تورم داشتیم. وقتی تولید پایین و تورم بالا است، بخش کوچکی از مردم وضعشان بهتر می شود اما عمده مردم به دلیل از بین رفتن نسبت درآمد و هزینه ها، وضعشان بد تر می شود.

فاطمی امین، تولید را تنها راه حل برون رفت از وضعیت ده سال اخیر اقتصاد کشور عنوان و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به تولید، سفارش و اشاره بسیار دارند. اصلاح وضعیت معیشت مردم و افزایش قدرت اقتصادی کشور از اثرات افزایش تولید است که یکی از کم کاری ها در این حیطه، انتقال این آمار و ارقام در خصوص رشد صورت گرفته در این حوزه به جامعه است.

شایان ذکر است سیدرضا فاطمی امین در بدو ورود به شهرستان نایین با حضور در گلزار شهدای نایین به ادای احترام به مقام شامخ شهیدان پرداخت.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در جریان بازدید از شعب اخذ رای شهرستان نایین، دکتر کریمی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی به همراه رئیس و اعضای هیئت نظارت و اعضای شورای تامین شهرستان نایین در شعبه اخذ رأی روستای مزرعه امام، رای خود را به صندوق انداختند.

۱۱ اسفند ۱۴۰۲

در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن بدینوسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی این حوزه انتخابیه را به شرح زیر اعلام می دارد . ۱٫ آقای  محمد مهدی آریامنش فرزند رجب  کد نامزد ۱۲۸ ۲٫ خانم  الهام آزاد فرزند حسن  مشهور به دکتر آزاد […]

۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۸ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به فعالیت و زحمات شبانه روزی عوامل راهداری، پلیس راه و جمعیت هلال احمر شهرستان در راستای بازگشایی و ایمن سازی و امدادرسانی جاده های اصلی شهرستان از روز یکشنبه، عوامل راهداری امروز سه شنبه ۸ اسفندماه در پی بازگشایی محورهای اصلی شهرستان با استفاده از دو دستگاه گریدر، چهار دستگاه نمک پاش […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =