سرپرست فرمانداری شهرستان نایین :مهم ترین ویژگی شورای فرهنگ عمومی، جلوگیری از موازی کاری است

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین با حضور اعضا در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین برگزار گردید. دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین، در جلسه بررسی عملکرد و نحوه فعالیت های کارگروه های تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین به مهم ترین ویژگی این شورا اشاره و اظهار کرد: مهم ترین ویژگی […]

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین با حضور اعضا در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین برگزار گردید.

دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین، در جلسه بررسی عملکرد و نحوه فعالیت های کارگروه های تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین به مهم ترین ویژگی این شورا اشاره و اظهار کرد: مهم ترین ویژگی شورای فرهنگ عمومی، جلوگیری از موازی کاری است. برای مثال در موضوع ارائه طرح اوقات فراغت برای تابستان سال آینده، از هم اکنون باید برنامه ریزی صورت بگیرد تا دستگاه های مشخص شده و مرتبط با این موضوع، به برنامه ای واحد و با برنامه رسیده تا شهرستان از منظر برگزاری برنامه دچار تداخلات گوناگون نشود.

وی با اشاره به اینکه سختی لازمه هرکار و نا امیدی از حربه های شیطان است، گفت: هنوز اول راه انجام امور کارگروه های تخصصی است. جلسات اول سختی دارد اما کار بدون سختی وجود ندارد و پیشرفت موضوعات کارگروه ها، برکاتی نظیر همین جلوگیری از موازی کاری را در پی دارد. به فرموه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با مردم استان اصفهان،ناامید کردن مسئولین،از بزرگترین حربه دشمن است. باید آسیب شناسی شود که مشکلات ما در گذشته چه بوده اما باید به آینده نیز امیدوار باشیم. از یک جایی باید کار آغاز شود و ماندن در آسیب و آسیب شناسی و ندیدن روشنی آینده، یک خطای راهبردی است.

سرپرست فرمانداری شهرستان نایین ادامه داد: حدود وظایف، مبتنی بر راهبرد ها، اولویت ها و شاخص ها توسط دبیر هر کارگروه که وظیفه برگزاری جلسه با دستگاه های همکار و اتخاذ راهکار برای راهبرد های کارگروه تخصصی دارد، مشخص شود. هر دستگاهی که دبیر کارگروه تخصصی است باید در کنار تشکیل جلسه خود کارگروه، هر ۴۵ روز یکبار در جلسه روسای کارگروه ها شرکت کند. نگاه ما این است که تا جلسات بعدی، کارگروه ها تشکیل و پیش از آن بومی سازی شوند. دبیران کارگروه های تخصصی بر مبنای ویژگی های شهرستانی باید کارگروه را بومی سازی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد مطهرخو، امام جمعه شهرستان نایین به هم افزایی بین دستگاهی در شهرستان توسط شورای فرهنگ عمومی اشاره و خاطرنشان کرد: از ویژگی های برنامه ریزی و فعالیت شورای فرهنگ عمومی، می توان به هم افزایی بین دستگاهی و صرفه جویی بودجه و جلوگیری از موازی کاری و حتی دخیل کردن مردم در امور بواسطه سازمان ها های مردم نهاد و نهاد های مردمی، اولویت سنجی برنامه ها به صورت مشترک و عدم تداخل با سایر دستگاه ها اشاره کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مطهر خو امام جمعه  نایین نیز در این جلسه به بررسی ۹ کارگروه تخصصی پرداخت و اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته به منظور پیشبرد اهداف، راهبرد و برنامه ها، این شورت و کارگروه ها می توانند در کار های فرهنگی شهرستان موثر واقع شوند. کارگروه توسعه امور قرآنی، کارگروه تبلیغ دین و امور مساجد، کارگروه اجتماعی، سلامت و خانواده، کارگروه گفتمان انقلاب اسلامی، کارگروه غنی سازی اوقات فراغت، کارگروه تربیت، تندرستی و تفریحات سالم، کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری و محیط زیست، کارگروه رسانه و فضای مجازی، کارگروه فرهنگی هنری و کارگروه مقابله با تهاجم فرهنگی از ۹ کارگروه تخصصی هستند.

سرهنگ محمد حسین الیاسی، دبیر کارگروه تخصصی گفتمان انقلاب اسلامی نیز در این جلسه گفت: مردمی کردن گفتمان انقلاب اسلامی و فرهنگ عمومی، نگاهی است که در سطح شهرستان نایین در این کارگروه تخصصی اجرا می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نایین افزود: هر راهکار ارائه شده می‌بایست مبتنی بر نگاه رهبر معظم انقلاب باشد؛ در غیر اینصورت به انحراف کشیده خواهد شد. باید انتظارات ایشان را در بوم شهرستان نایین پیاده کنیم.

برچسب ها :
مطالب مشابه

در جریان بازدید از شعب اخذ رای شهرستان نایین، دکتر کریمی فرماندار و رئیس هیئت اجرایی به همراه رئیس و اعضای هیئت نظارت و اعضای شورای تامین شهرستان نایین در شعبه اخذ رأی روستای مزرعه امام، رای خود را به صندوق انداختند.

۱۱ اسفند ۱۴۰۲

در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه اجرایی و قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره های ذیل آن بدینوسیله اسامی و مشخصات نامزدهای انتخاباتی این حوزه انتخابیه را به شرح زیر اعلام می دارد . ۱٫ آقای  محمد مهدی آریامنش فرزند رجب  کد نامزد ۱۲۸ ۲٫ خانم  الهام آزاد فرزند حسن  مشهور به دکتر آزاد […]

۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۸ اسفند ۱۴۰۲

با توجه به فعالیت و زحمات شبانه روزی عوامل راهداری، پلیس راه و جمعیت هلال احمر شهرستان در راستای بازگشایی و ایمن سازی و امدادرسانی جاده های اصلی شهرستان از روز یکشنبه، عوامل راهداری امروز سه شنبه ۸ اسفندماه در پی بازگشایی محورهای اصلی شهرستان با استفاده از دو دستگاه گریدر، چهار دستگاه نمک پاش […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =