تاکید سرپرست فرمانداری شهرستان نایین براجرایی شدن سند توسعه اشتغال شهرستان

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین به ریاست فرماندار و دبیری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و رؤسای بانک‌های عاملدر سالن اجتماعات فرمانداری نایین برگزار شد. در این جلسه دکتر کریمی سرپرست فرمانداری نایین پس از ارائه گزارش عملکرد توسط رؤسای ادارات و بانک‌های عامل و […]

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین به ریاست فرماندار و دبیری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و رؤسای بانک‌های عاملدر سالن اجتماعات فرمانداری نایین برگزار شد.

در این جلسه دکتر کریمی سرپرست فرمانداری نایین پس از ارائه گزارش عملکرد توسط رؤسای ادارات و بانک‌های عامل و استماع گزارش تفصیلی کمیته امداد امام خمینی در باب تسهیلات ارائه شده در سال‌جاری، ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت کمیته امداد و برخی بانک‌های عامل در امر پرداخت تسهیلات اشتغال ، خواستار توجه جدی مدیران برخی بانک‌ها نسبت به انجام تکالیف قانونی خود شد و بر تشکیل جلسات کارگروه اشتغال بصورت هفتگی تا تحقق کامل اهداف و برنامه ها حوزه اشتغال در راستای سیاست‌های دولت تاکید نمود.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین در این جلسه بر موضوع سیاست‌ها و اولویت های دستگاه‌های اجرایی در راستای اجرایی شدن سند توسعه اشتغال شهرستان نیز تاکید کرد و از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواستار تهیه برنامه و اولویت‌های اشتغال و ارائه آن در جلسه بعدی گردید.

کوروش حیدری مسؤل دبیرخانه کارگروه اشتغال اداره کل تعاون کار وفاه اجتماعی استان اصفهان به تشریح فرایند پذیرش، بررسی و تصویب طرح ها در چارچوب برنامه دستگاه‌های اجرایی جهت پرداخت تسهیلات بند ۲ تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور پرداخت. ایشان ضمن بیان منابع و طرحهای مشمول تسهیلات قرض‌الحسنه به اختصار به بیان فهرست اولویت رسته فعالیت های در مناطق روستایی و شهری، توزیع دستگاهی تسهیلات، نرخ تسهیلات و مدت بازپرداخت، نوع تضامین و وثایق پرداخت و تسریع در پرداخت تسهیلات مذکور را تا پایان سال‌جاری خواستار شد.

ارایه گزارش در خصوص تعهد اشتغال شهرستان در سال ۱۴۰۱ توسط رئیس اداره کار نیز از دیگر موضوعات این جلسه بود و مقرر شد دستگاههای اجرایی کلیه تعهدات تعیین مربوط به ایجاد اشتغال را ظرف مدت معین با استفاده از ظرفیت ایجاد شده در تسهیلات تبصره ۱۶ عملیاتی کنند.

لازم به ذکر است بر اساس شیوه نامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزا موضوع بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه جامع تسهیلات اشتغال کشور به آدرس https://tek.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. در این طرح سقف تسهیلات برای افراد حقیقی ۱۵۰ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی(کارفرمایی) ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

گردهمایی فرمانداران استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار و با بررسی محورهای مختلف اقدامات و برنامه های معاونت های مختلف استانداری در قالب ارائه برنامه توسط مدیران کل ستادی استانداری، سه شنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار شد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین دکتر محمد کریمی فرماندار این شهرستان بر اساس نوبت قبلی میزبان تعدادی از مردم شریف شهرستان نایین بود. در این دیدارها مراجعین به صورت رو در رو مسایل و مشکلات و درخواست های خود را مطرح و دستوراتی توسط فرماندار شهرستان نایین در این خصوص صادر گردید. لازم […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه شورای اجتماعی (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین روز دوشنبه در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای این جلسه با تبریک عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی تقدیر نمود. […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =