تاکید سرپرست فرمانداری شهرستان نایین براجرایی شدن سند توسعه اشتغال شهرستان

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین به ریاست فرماندار و دبیری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و رؤسای بانک‌های عاملدر سالن اجتماعات فرمانداری نایین برگزار شد. در این جلسه دکتر کریمی سرپرست فرمانداری نایین پس از ارائه گزارش عملکرد توسط رؤسای ادارات و بانک‌های عامل و […]

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین به ریاست فرماندار و دبیری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و رؤسای بانک‌های عاملدر سالن اجتماعات فرمانداری نایین برگزار شد.

در این جلسه دکتر کریمی سرپرست فرمانداری نایین پس از ارائه گزارش عملکرد توسط رؤسای ادارات و بانک‌های عامل و استماع گزارش تفصیلی کمیته امداد امام خمینی در باب تسهیلات ارائه شده در سال‌جاری، ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت کمیته امداد و برخی بانک‌های عامل در امر پرداخت تسهیلات اشتغال ، خواستار توجه جدی مدیران برخی بانک‌ها نسبت به انجام تکالیف قانونی خود شد و بر تشکیل جلسات کارگروه اشتغال بصورت هفتگی تا تحقق کامل اهداف و برنامه ها حوزه اشتغال در راستای سیاست‌های دولت تاکید نمود.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان نایین در این جلسه بر موضوع سیاست‌ها و اولویت های دستگاه‌های اجرایی در راستای اجرایی شدن سند توسعه اشتغال شهرستان نیز تاکید کرد و از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواستار تهیه برنامه و اولویت‌های اشتغال و ارائه آن در جلسه بعدی گردید.

کوروش حیدری مسؤل دبیرخانه کارگروه اشتغال اداره کل تعاون کار وفاه اجتماعی استان اصفهان به تشریح فرایند پذیرش، بررسی و تصویب طرح ها در چارچوب برنامه دستگاه‌های اجرایی جهت پرداخت تسهیلات بند ۲ تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور پرداخت. ایشان ضمن بیان منابع و طرحهای مشمول تسهیلات قرض‌الحسنه به اختصار به بیان فهرست اولویت رسته فعالیت های در مناطق روستایی و شهری، توزیع دستگاهی تسهیلات، نرخ تسهیلات و مدت بازپرداخت، نوع تضامین و وثایق پرداخت و تسریع در پرداخت تسهیلات مذکور را تا پایان سال‌جاری خواستار شد.

ارایه گزارش در خصوص تعهد اشتغال شهرستان در سال ۱۴۰۱ توسط رئیس اداره کار نیز از دیگر موضوعات این جلسه بود و مقرر شد دستگاههای اجرایی کلیه تعهدات تعیین مربوط به ایجاد اشتغال را ظرف مدت معین با استفاده از ظرفیت ایجاد شده در تسهیلات تبصره ۱۶ عملیاتی کنند.

لازم به ذکر است بر اساس شیوه نامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزا موضوع بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه جامع تسهیلات اشتغال کشور به آدرس https://tek.mcls.gov.ir مراجعه نمایند. در این طرح سقف تسهیلات برای افراد حقیقی ۱۵۰ میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی(کارفرمایی) ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =