سرپرست فرمانداری شهرستان نایین مطرح نمود: کاهش ۴۰ درصدی آمار طلاق در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت ،زنان و خانواده با موضوع کنترل و کاهش  طلاق به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین در این جلسه با اشاره به ابلاغ طرح های دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در […]

جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت ،زنان و خانواده با موضوع کنترل و کاهش  طلاق به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین در این جلسه با اشاره به ابلاغ طرح های دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در خصوص جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق عنوان نمود :اجرای این دستورالعمل ها توسط دستگاه های اجرایی و اداری باید با جدیت  صورت پذیرد تا بتوانیم در فرصت باقی مانده از پنجره جمعیتی مانع پیری جمعیت در سال های نه چندان دور شویم و همچنین موضوع طلاق را  کنترل و کاهشی کنیم.

 دکتر کریمی با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آمار طلاق در ۸ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت :کارگروه اجتماعی و فرهنگی باید هر دو هفته تشکیل جلسه دهد و کمیته های تخصصی نیز ذیل این کارگروه با موضوعات مختلف از جمله طرح های پیشگیری از طلاق پیشنهادات تخصصی را به جلسه اصلی کارگروه ارایه و درکارگروه پس از بحث و بررسی مصوب و اجرا گردد تا شاهد آمار حداقلی طلاق در شهرستان نایین باشیم.

وی افزود:کلاس های آموزشی پیش از ازدواج در رابطه با آموزش مهارت های زندگی ،کنترل خشم و… باید به صورت تخصصی از سوی دستگاه های مسئول برگزار گردد. همچنین آموزش مهارت های زندگی در دوران تحصیل خصوصا دوران دبیرستان و دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

حاج آقا مطهر خو امام جمعه نایین نیز در بخشی از این جلسه عنوان نمود ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی فاصله گرفتن از دین می باشد و اگر نگاه ما اسلامی و بر اساس آموزه های دینی باشد قطعا بسیاری از این آسیب ها بروز نخواهند یافت.

امام جمعه نایین در پایان خاطر نشان کرد:در خانواده باید زن و مرد با مدارا با هم رفتار کنند چرا که وقتی عاطفه از خانواده رفت زمینه ساز مشکلات زیادی در زندگی مشترک می شود.

شایان ذکر است در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضا، تصمیماتی در راستای اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق اتخاذ گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

برگزاری دومین دوره انتخابات شورای توسعه و حمایت از تشکل های استان اصفهان

۱ مهر ۱۴۰۲

تبریک فرماندار نایین هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۴۰۲

فرماندار شهرستان نایین : خدمات دستگاه ها به مردم با نام شهدا و در طول هفته دفاع مقدس بر دل ها می نشیند و در یاد ها باقی می ماند

۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۳۰ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =