سرپرست فرمانداری شهرستان نایین مطرح نمود: کاهش ۴۰ درصدی آمار طلاق در ۸ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت ،زنان و خانواده با موضوع کنترل و کاهش  طلاق به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین در این جلسه با اشاره به ابلاغ طرح های دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در […]

جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت ،زنان و خانواده با موضوع کنترل و کاهش  طلاق به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان نایین و با حضور امام جمعه نایین و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار گردید.

دکتر محمد کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان نایین در این جلسه با اشاره به ابلاغ طرح های دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در خصوص جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق عنوان نمود :اجرای این دستورالعمل ها توسط دستگاه های اجرایی و اداری باید با جدیت  صورت پذیرد تا بتوانیم در فرصت باقی مانده از پنجره جمعیتی مانع پیری جمعیت در سال های نه چندان دور شویم و همچنین موضوع طلاق را  کنترل و کاهشی کنیم.

 دکتر کریمی با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آمار طلاق در ۸ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت :کارگروه اجتماعی و فرهنگی باید هر دو هفته تشکیل جلسه دهد و کمیته های تخصصی نیز ذیل این کارگروه با موضوعات مختلف از جمله طرح های پیشگیری از طلاق پیشنهادات تخصصی را به جلسه اصلی کارگروه ارایه و درکارگروه پس از بحث و بررسی مصوب و اجرا گردد تا شاهد آمار حداقلی طلاق در شهرستان نایین باشیم.

وی افزود:کلاس های آموزشی پیش از ازدواج در رابطه با آموزش مهارت های زندگی ،کنترل خشم و… باید به صورت تخصصی از سوی دستگاه های مسئول برگزار گردد. همچنین آموزش مهارت های زندگی در دوران تحصیل خصوصا دوران دبیرستان و دانشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

حاج آقا مطهر خو امام جمعه نایین نیز در بخشی از این جلسه عنوان نمود ریشه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی فاصله گرفتن از دین می باشد و اگر نگاه ما اسلامی و بر اساس آموزه های دینی باشد قطعا بسیاری از این آسیب ها بروز نخواهند یافت.

امام جمعه نایین در پایان خاطر نشان کرد:در خانواده باید زن و مرد با مدارا با هم رفتار کنند چرا که وقتی عاطفه از خانواده رفت زمینه ساز مشکلات زیادی در زندگی مشترک می شود.

شایان ذکر است در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضا، تصمیماتی در راستای اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق اتخاذ گردید.

برچسب ها :
مطالب مشابه

گردهمایی فرمانداران استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار و با بررسی محورهای مختلف اقدامات و برنامه های معاونت های مختلف استانداری در قالب ارائه برنامه توسط مدیران کل ستادی استانداری، سه شنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار شد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین دکتر محمد کریمی فرماندار این شهرستان بر اساس نوبت قبلی میزبان تعدادی از مردم شریف شهرستان نایین بود. در این دیدارها مراجعین به صورت رو در رو مسایل و مشکلات و درخواست های خود را مطرح و دستوراتی توسط فرماندار شهرستان نایین در این خصوص صادر گردید. لازم […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه شورای اجتماعی (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین روز دوشنبه در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای این جلسه با تبریک عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی تقدیر نمود. […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =