فرماندار شهرستان نایین :اصناف و بازاریان همواره نظام، انقلاب و دولت را یاری نموده اند

به مناسبت روز ملی اصناف و به اهتمام رییس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان نشست صمیمانه ای با حضور فرماندار شهرستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،مسئول دفتر نماینده مردم در شهرستان، رئیس پلیس اطلاعات وامنیت،رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان،بسیج اصناف،رؤسای اتحادیه های صنفی و پیشکسوتان این عرصه برگزار گردید. فرماندار شهرستان نایین در این نشست ضمن تبریک […]

به مناسبت روز ملی اصناف و به اهتمام رییس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان نشست صمیمانه ای با حضور فرماندار شهرستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،مسئول دفتر نماینده مردم در شهرستان، رئیس پلیس اطلاعات وامنیت،رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان،بسیج اصناف،رؤسای اتحادیه های صنفی و پیشکسوتان این عرصه برگزار گردید.

فرماندار شهرستان نایین در این نشست ضمن تبریک روز ملی اصناف و شهدای اصناف و تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان گفت:از اینکه در روز اصناف در خدمت شما بازاریان و اصناف می باشم بسیار خوشحالم.

فیروزی ضمن تقدیر از رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان که در روز ملی اصناف این جلسه را ترتیب داده اند اظهار داشت: بنده به نوبه خودم این روز را به شما عزیزان، پیشکسوتان و بزرگان، کسبه و بازاریان تبریک میگویم. نقش اصناف بر کسی پوشیده نیست و در دوران جنگ تحمیلی نقش بسیار مهمی بود و بارها مقام معظم رهبری از این قشر در دوران جنگ تحمیلی تمجید نموده اند‌.

وی تصریح کرد: تاریخ اصناف در جمهوری اسلامی ایران یک تاریخ بسیار والا دارد. شهید امانی شهید اصناف جز یاران واقعی حضرت امام خمینی (ره) بوده و این نشان دهنده آن است که اصناف همیشه یار دیرین انقلاب بوده اند. تاریخی که همه مردم به نیکی از آن یاد می کنند و اگر به جلو برویم در جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه‌ای که به نظام وارد شده است باز نقش اصناف را بررسی کنیم، می بینیم که بی بدیل ترین جایگاه را اصناف و بازاریان داشتند که به کمک دولت و نظام آمدند. اخیرا نیز در طرح توزیع عادلانه یارانه ها که با شهامت خاص ریاست محترم جمهور در کشور آغاز شد اصناف بار دیگر در اجرای این طرح مهم خود را نشان دادند و به کمک دولت و نظام آمدند.

فیروزی در پایان اظهار داشت :جا دارد تشکر کنم از همه دستگاه‌هایی که به نوعی کمک حال اصناف هستند خصوصا بسیج اصناف که در حوزه اقلام کالاهای اساسی و تنظیم بازار نقش بسزایی داشتند و دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیز ضمن تبریک روز ملی اصناف و گرامیداشت یاد و خاطره شش شهید اصناف شهرستان نایین گفت : اگر مشارکت و مردم‌داری اصناف نباشد در خیلی از موضوعات ، دچار بحران می شویم و پیرو نظر امام(ره) شاکله انسجام مردمی و رشد، وحدت و مشارکت مردم اصناف هستند.

وی افزود : با توجه به اینکه امسال را حضرت آقا مزین کردند به نام تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین،اصناف نیز محور توسعه و تحقق این شعار نیز هستند به طوری که نیازمند این هستیم در بخش تولید با به روز کردن دانش در این حوزه به سمت دانش بنیان کردن تولید گام برداریم که این مهم بحمدلله در جای جای کشور به خوبی در حال رشد و تحقق است نمونه اش هم شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان که جا دارد اصناف تولیدی و واحدهای صنعتی نیز بازدیدی از این مجموعه ها جهت تحول آفرینی در حوزه های خود داشته باشند.

سرهنگ الیاسی در پایان خاطر نشان کرد بسیج با تمام ظرفیت و پتانسیل در خدمت اصناف و بازاریان محترم خواهد بود.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت نیز با تبریک روز اصناف از اصناف و بازاریان شهرستان نایین بعنوان کاسبان مشتری مدار،منصف و قانونمند یاد کرد.

در پایان رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان نایین ضمن تشکر و قدردانی از بازاریان واصناف شهرستان نایین گفت: بدوا از فرماندار شهرستان به جهت وقتی که بابت برگزاری این مراسم در اختیار اداره صمت قرار دادند سپاسگزارم وتشکر ویژه دارم از مدعوین بزرگوار که قبول زحمت نمودند و شرف حضور دارند .

کوهی با اشاره به تبریک روز ملی اصناف اضافه کرد: اولین روز تیر ماه بنام روز ملی اصناف نامگذاری شده است .نامگذاری این روز ، گویای اهمیت جایگاه ویژه و دیدگاه خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به این قشر بزرگ از جامعه مدنی می باشد .

وی افزود:جامعه صنفی کشور با در دست داشتن یک پنجم از تولید ناخالص ملی و بیش از نود درصد شبکه توزیع و هزاران واحد کوچک و بزرگ بی شک در خط مقدم عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی حضور پر رنگ و شایان توجهی دارند که نمونه بارز آن میتوان در زمان شیوع مریضی کرونا همراهی اصناف کشور را می توان نام برد.

رئیس اداره صمت شهرستان نایین اذعان کرد: مایه بسی مباهات است که در این مراسم از تعدادی پیشکسوت و فعال بخش اصناف و نیز روسای محترم اتحادیه های صنفی تجلیل به عمل می آید.

در پایان نیز از تعدادی واحدهای صنفی با اهدای  گل و لوح تقدیر مراتب سپاس و قدردانی به نمایندگی از جامعه بزرگ صنفی به عمل آمد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

بمناسبت هفته مشارکت های اجتماعی (۱۴۰۱/۰۵/۲۲ لغایت ۱۴۰۱/۰۵/۲۷) اعضای شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان نایین در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ از سازمانهای مردم نهاد شهرستان بازدید نمودند. در این بازدیدضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد سازمانهای مردم نهاد و ضرورت حمایت از سمنها، ضمن احصا گزارش اقدامات و مشکلات […]

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  به مناسبت هفته مشارکت اجتماعی(۱۴۰۱/۰۵/۲۲ لغایت ۱۴۰۱/۰۵/۲۷) جلسه گردهمایی سازمانهای مردم نهاد شهرستان نایین در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ با حضور اعضای شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد و مدیر عامل سازمان های مردم نهاد شهرستان در محل فرمانداری تشکیل گردید.در این جلسه محسن فیروزی فرماندار شهرستان ضمن اشاره به نقش سازمان های […]

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

جلسه کارگروه فرعی گندم،آرد و نان شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید . محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه که در خصوص بررسی روند اجرای مرحله اول طرح هوشمند سازی و مرتفع کردن موانع تکمیل و تجهیز واحد های پخت نان به دستگاه […]

۲۶ مرداد ۱۴۰۱

بسم‌الله الرحمن الرحیم ۲۶ مرداد، سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به آغوش میهن اسلامی، یادآور اراده راسخ مردانی است که در راه دفاع از کیان و عزت یک ملت، در برابر سخت‌ترین ناملایمات ایستادگی کردند و دست از آرمان والای خود برنداشتند. آزادگان در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، پیام آوران انقلاب بودند و غریبانه […]

۲۶ مرداد ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :