نماینده نایین و خور و بیابانک : عدم وجود زیرساخت ها و کمبود اعتبارات مناسب یکی از مهمترین مشکلات در حوزه فرهنگ است

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام و المسلمین سجادی امام جمعه نایین، سرکار خانم دکتر خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ،سرکار خانم دکتر آزاد نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ،مهندس نصرتی فرماندار شهرستان ،خانم فضلی مدیر کل امور بانوان و خانواده […]

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام و المسلمین سجادی امام جمعه نایین، سرکار خانم دکتر خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ،سرکار خانم دکتر آزاد نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ،مهندس نصرتی فرماندار شهرستان ،خانم فضلی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان و سایر اعضا در فرمانداری شهرستان نایین برگزار گردید.

امام جمعه نایین در این جلسه عنوان نمود همانگونه که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرموده  اند: مسایل فرهنگی از اقتصاد مهمتر است چرا که فرهنگ زمینه ساز و زیرساخت کلیه امور می باشد. حاح آقا سجادی افزود: امیدواریم با حضور سرکار خانم دکتر خزعلی و انتقال مشکلات توسط ایشان به مسئولین کشوری و همچنین طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی شاهد توجه بیشتری به مسایل و مشکلات شهرستان ها از جمله شهرستان نایین باشیم .

 خانم دکتر خزعلی عضو شورای انقلاب فرهنگی کشور در بخشی از این جلسه عنوان نمود :بسیار خرسندم که در شهر علامه نایینی حضور دارم شهری که در تدین و تقوا و فرهنگ زبانزد است و زادگاه بزرگ مردانی همچون آیت الله نائینی که موجبات تعریف و تمجید شهید مطهری گردیده است می باشد. خانم خزعلی افزود: به فرموده حضرت آقا در راستای تحول در علم و فرهنگ بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولین باید در خصوص انقلاب فرهنگی که بزرگ‌ترین و اصلی ترین خواسته مقام معظم رهبری می باشد در عرصه علم و فرهنگ، سبک زندگی، عفاف و حجاب، اهمیت جایگاه خانواده، رعایت شأن، کرامت و منزلت زن و بیان قانع‌کننده برای نسل جوان گام برداشت.

 خانم خزعلی اظهار داشت: مهندسی فرهنگی که از سال ۱۳۹۲ با تاکیدات مکرر حضرت آقا ابلاغ گردیده عرصه وسیعی است که در شورای فرهنگ عمومی کشور مرتباً بررسی و ارزیابی می گردد.در این زمینه موضوع خانواده، ارزشهای اسلامی، سبک زندگی اسلامی، روابط زن و شوهر و … به جد در حال پیگیری است همچنین شاخص هایی برای اجرا و نظارت و ارزیابی در این زمینه تعیین گردیده است .مبحث عفاف و حجاب یکی از اصلی‌ترین ستون های خیمه انقلاب است که باید در این زمینه با جدیت فعالیت نمود. همچنین در زمینه های فیلم ،تئاتر، موسیقی، جوانان و تحصیل باید مسائل فرهنگی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خانم دکتر آزاده نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی نیز در بخشی از این جلسه عنوان نمود: عدم وجود زیرساخت ها و کمبود اعتبارات مناسب یکی از مهمترین مشکلات در حوزه فرهنگ است در بسیاری از جلسات از حق بانوان صحبت می کنیم اما متاسفانه در شهرستان نایین به نحو احسن و مطلوب مکان مناسبی برای تفریح بانوان وجود ندارد و علیرغم پیگیری‌ها و تلاش‌های فراوان تاکنون این موضوع برطرف نشده است .البته موارد مهمی در این راستا در مجلس مطرح و تصمیمات خوبی اخذ گردیده و همچنین امیدواریم با استفاده از ظرفیت بزرگوارانی همچون سرکار خانم دکتر خزعلی که درمجموعه هایی همچون شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور دارند بتوانیم صدای رسای مردم به ویژه بانوان باشیم.

خانم آزاد افزود: بسیاری از مشکلات که با حضور اعضای فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی احصاء شد توسط این عزیزان پیگیری و برخی از آنها مرتفع شده است.

نماینده نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای همچنین ابراز امیدواری نمود عملیات اجرایی تکمیل کتابخانه عمومی نایین به زودی آغاز خواهد شد.

 مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین نیز در قسمتی از این جلسه عنوان نمود: با حضور خانم خزعلی و به جهت انتساب ایشان به آیت الله خزعلی بوی معنویت در شهرستان پیچیده است و همچنین خیرمقدم عرض می کنیم به سرکار خانم آزاد که انصافاً در پیگیری و جذب اعتبارات همواره برای مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک تلاش وافری نموده اند .

مهندس نصرتی افزود: اعتبارات فرهنگی که در سطح ملی تصویب می‌شود از اعداد و ارقام بالایی برخوردار است اما متاسفانه در شهرستان ها هیچ اعتباری به عنوان اعتبار فرهنگی اختصاص داده نمی شود .باید علل این موضوع بررسی شود که چرا اعتبارات فرهنگی که در سطح ملی به تصویب می رسد در شهرستان ها محسوس نمی باشد. نهایتاً شهرداریها و دهیاریها موظف می باشند ۳ درصد از اعتبارات را در حوزه فرهنگی هزینه نمایند که با بودجه های اندک این مجموعه ها اعتبار خاصی در شهرستان هزینه نمی شود. ما چگونه با تفنگ خالی باید در حوزه فرهنگ فعالیت انجام دهیم و با تهاجم فرهنگی دشمنان مبارزه کنیم . وی ادامه داد : فرهنگ استفاده از فضا مجازی در کشور ما به خوبی شکل نگرفته است. اعتقاد بنده این است که در تمامی عرصه ها حتی برای یک ساختمان نیز باید پیوست فرهنگی در نظر گرفته شود. نصرتی همچنین با اشاره به بحث کنکور و مشکلات این حوزه عنوان نمود با توجه به وجود مافیای کنکور متاسفانه آموزش و پرورش از حیز انتفاع خارج شده است و همچنین آنگونه که شایسته است بحث پرورش در مدارس ما جدی گرفته نمی شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

گردهمایی فرمانداران استان اصفهان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار و با بررسی محورهای مختلف اقدامات و برنامه های معاونت های مختلف استانداری در قالب ارائه برنامه توسط مدیران کل ستادی استانداری، سه شنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار شد.

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نایین دکتر محمد کریمی فرماندار این شهرستان بر اساس نوبت قبلی میزبان تعدادی از مردم شریف شهرستان نایین بود. در این دیدارها مراجعین به صورت رو در رو مسایل و مشکلات و درخواست های خود را مطرح و دستوراتی توسط فرماندار شهرستان نایین در این خصوص صادر گردید. لازم […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه شورای اجتماعی (گروه کاری سلامت و امنیت غذایی) شهرستان نایین به ریاست دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین روز دوشنبه در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر کریمی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای این جلسه با تبریک عملیات غرور آفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و شورای امنیت ملی تقدیر نمود. […]

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جلسه ستاد هماهنگی روز جهانی قدس به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری برگزار گردید. دکتر محمد کریمی در این جلسه عنوان نمود آمار شهدای غزه به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده و بعد از جنایت هولناک اخیر در غزه روز قدس امسال باید مسئله فلسطین […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۳
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =