فرماندار شهرستان نایین : لزوم توجه ویژه به ایستگاه شهید شرافت به عنوان اولین سنگر مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر ،کالا و انسان بعد از مرزهای شرقی کشور

    جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان ، معاون امنیت اداره کل اطلاعات استان اصفهان ، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان و  اعضای شهرستانی این ستاد در محل فرمانداری نایین برگزار […]

 

 

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نایین به ریاست فرماندار شهرستان نایین و با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان ، معاون امنیت اداره کل اطلاعات استان اصفهان ، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان و  اعضای شهرستانی این ستاد در محل فرمانداری نایین برگزار گردید.

مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به آقای یارمحمدیان دبیر محترم شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان و همچنین معاونت امنیت اداره کل اطلاعات استان و رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و تشکر از کلیه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نایین در حوزه پیشگیری، درمان و مقابله با این پدیده شوم فعالیت می نمایند عنوان نمود: در سال جاری ۸ جلسه اصلی شورا و یک جلسه کمیته برنامه ریزی با مجموع ۵۵ مصوبه برگزار گردیده که غیر از دو مصوبه که بار مالی قابل توجهی  داشته و در حال پیگیری می باشد کلیه مصوبات اجرایی و یا در حال اجرا می باشند.

فرماندار شهرستان نایین افزود: ایستگاه شهید شرافت اولین سنگر بعد از مرزهای شرقی در کشور می باشد که حجم بالای کشفیات مواد مخدر ،کالای قاچاق و اتباع بیگانه غیرمجاز نشان از  اهمیت این ایستگاه می باشد. متاسفانه تاکنون تامین زیرساخت های آن از جمله گاز صورت نپذیرفته است که در این راستا استفاده از سلول های خورشیدی برای تامین برق و گرمایش این ایستگاه می تواند به عنوان یک راهکار عملی گردد.

مهندس نصرتی خاطر نشان کرد باتوجه به اینکه قاچاقچیان از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات در امر قاچاق مواد مخدر و کالا استفاده می کنند قاعدتا ما باید یک گام از آنها جلوتر باشیم و حداقل جهت تامین خودروهای مناسب در مقابله و تعقیب و گریز قاچاقچیان می توانیم از خودروهای توقیفی که به تعداد زیاد توسط یگان های کاشف در شهرستان ضبط و توقیف شده اند برای استفاده یگان کاشف و اعضای ستاد استفاده کنیم که در این راستا توقع دارم مسئولین استانی و کشوری در این زمینه شهرستان را یاری نمایند چرا که هر چه تجهیزات و امکانات در شهرستان بروزتر باشد در دستگیری قاچاقچیان و کشف مواد مخدر و کالای قاچاق عملکرد بهتری خواهیم داشت.وی در پایان با اشاره به اینکه زندان نایین هفت حوزه قضایی اطراف خود را پوشش می دهد خواستار توجه و رسیدگی ویژه به مشکلات این مجموعه گردید.

 یارمحمدیان دبیر  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان نیز در این جلسه عنوان نمود : شهرستان نایین برای ما یک حوزه ویژه می باشد و کاملا متوجهیم که با وضعیت موجود واقعیات باید دیده شود . آمار و ارقام گویای زحمات دوستان است .حساسیت امروز ما به تاثیرات مخرب مواد مخدر در جامعه است و باید به این موضوع بعنوان یک پدیده اجتماعی جنبه های فردی، روحی و روانی، اجتماعی و … آن را ببینیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان افزود: باتوجه به اینکه همسایه شرقی ما تولید کننده  بیش از ۸۰ درصد موادمخدر دنیا  می باشد در حوزه مبارزه و مقابله مشکلات زیادی به کشور ما تحمیل شده است و تلاش های ما در این زمینه موجب تقدیر نماینده دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل از کشور عزیزمان گردیده است .

یارمحمدیان همچنین تورم و گرانی و مشکلات اقتصادی را در گرایش  افراد به مواد مخدر موثر دانست و ادامه داد ما به دنبال مردمی شدن پیشگیری و مقابله با مواد مخدر و اعتیاد هستیم و در حوزه پیشگیری اگر یک دلار هزینه شود معادل ۷۰ دلار در امر مبارزه می باشد.

وی در پایان با اشاره به قوانین موجود درخصوص اختصاص خودروهای توقیفی به یگان های کاشف عنوان نمود در این راستا قطعا باید یگان های کاشف مورد توجه قرار گیرند و سعی خواهیم کرد با رایزنی با مسئولین کشوری شهرستان نایین را به صورت ویژه مد نظر قرار دهیم. همچنین تلاش خواهیم کرد از این پس مزایده خودرو های توقیفی در خود شهرستان انجام شود و سعی می گردد در صورت تسریع در فرایند پرونده های قضایی حداقل سالی ۲ بار مزایده ها را انجام دهیم .

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به مناسبت هفته سالمندان حجت الاسلام مطهر خو امام جمعه نایین ،محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین ،رییس اداره بهزیستی و معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان نایین از مرکز خیریه سالمندان و معلولین الزهرا(س) بازدید نمودند.

۱۱ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی، از بنای جدید گلزار شهدای شهر  نایین توسط جمعی از مسئولان در حضور مردم این شهرستان، بهره برداری شد. محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین در این مراسم اظهار کرد: به فرموده امام خمینی(ره)، همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاء آزادگان خواهد بود. وی […]

۸ مهر ۱۴۰۱

مراسم یادواره شهدا و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان نایین با حضور اقشار مختلف مردم ،خانواده معظم شهدا ،ایثارگران ،جانبازان و مسئولین شهرستان در آستان مقدس امامزاده سلطان سید علی علیه السلام برگزار گردید. محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله دوران دفاع مقدس و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای […]

۱۱ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی و به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشانی با حضور امام جمعه نایین ،فرماندار شهرستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین ، شهردار نایین  و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و مسئول دفتر نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی از پرسنل خدوم آتش نشانی نایین تجلیل به عمل آمد.

۷ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :