فرماندار شهرستان نایین : با عنایت به تأثیر قیمت زمین و مصالح ساختمانی، باید اجرای طرح اقدام ملی مسکن با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان در سطح شهرستان آغاز شود

به منظور تأمین زمین مورد نیاز برای امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن  با مساعدت نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی و پیگیری مستمر فرمانداری، اداره راه و شهرسازی، شهرداری نایین و شورای اسلامی شهر نایین با موافقت کمیسیون ماده ۵ استان پانزده هکتار زمین به محدوده قانونی شهر الحاق و نایین در طرح اقدام […]

به منظور تأمین زمین مورد نیاز برای امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن  با مساعدت نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی و پیگیری مستمر فرمانداری، اداره راه و شهرسازی، شهرداری نایین و شورای اسلامی شهر نایین با موافقت کمیسیون ماده ۵ استان پانزده هکتار زمین به محدوده قانونی شهر الحاق و نایین در طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفت.

جلسه شورای مسکن شهرستان نایین رأس ساعت ۱۰ صبح روز  چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۸/۱۲ با حضور اعضای این شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید. مهندس نصرتی فرماندار شهرستان نایین در این جلسه عنوان نمود: مسکن از مهمترین موضوعات مبتلا به کشور است به گونه ای که  نه تنها خرید بلکه وجود مسکن برای اجاره حائز اهمیت می باشد. در این راستا دولت محترم سیزدهم تولید ۴ میلیون مسکن را در چهارسال هدف گذاری کرده است و تکمیل پروژه های قبلی مسکن را پیگیری نموده است. در این راستا و به منظور تأمین زمین مورد نیاز برای امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن با مساعدت نماینده محترم مردم درمجلس شورای اسلامی و پیگیری مستمر فرمانداری، اداره راه و شهرسازی، شهرداری نایین و شورای اسلامی شهر نایین با موافقت کمیسیون ماده ۵ استان پانزده هکتار زمین به محدوده قانونی شهر الحاق و نایین در طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفت. فرماندار نایین با اشاره به تأثیر قیمت زمین و مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده مسکن هدف از تشکیل جلسه را هماهنگی فیمابین دستگاههای اجرایی به منظور تسهیل اجرای طرح اقدام ملی مسکن در سطح شهرستان براساس دستور العمل های ابلاغی با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام نمودند.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیز در ادامه جلسه ضمن تبیین اهم مفاد طرح دوفوریتی جهت تولید و تأمین مسکن گزارش کاملی از وضعیت و شرایط اقدام ملی مسکن در سطح شهرستان و عملکرد اداره راه و شهرسازی در این راستا ارایه نمود، که پس  از گزارش مدیر بنیاد مسکن و بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع موصوف تصمیمات ذیل اتخاذ و به تصویب رسید: 

۱ اداره راه و شهرسازی شهرستان و شهرداری نایین در اسرع وقت جهت رفع مشکل کمبود مسکن و کاهش هزینه های تمام شده درخصوص اخذ مجوز احداث یک واحد درهمکف مشروط به تأمین پارکینگ مورد نیاز در پروژه های ۴ و ۶ واحدی از طریق کمیسیون ماده ۵ پیگیری و اقدام لازم معمول نمایند.

۲- با توجه به مشکلات و محرومیت شهر انارک، مقرر گردید آماده سازی پروژه اقدام ملی مسکن انارک با استفاده از ظرفیت پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی و همکاری شهرداری انارک انجام پذیرد. 

۳- به منظورایجاد امکان اجرای طرح های توسعه ای و احداث مسکن، مقرر گردید اداره راه و شهرسازی وفق ضوابط درخصوص انتقال کامل اسناد اراضی داخل محدوده روستای مزرعه امام به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام و نتیجه را به فرمانداری اعلام نماید.

۴- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان درخصوص تعیین تکلیف اراضی واگذار شده به متقاضیان در شهر بافران که تاکنون طبق مفاد قرارداد فیمابین اقدام به ساخت و ساز ننموده اند، پیگیری و اقدام قانونی لازم معمول نماید.

۵- به منظور تعیین مکان زمین مناسب برای الحاق به محدوده قانونی شهر بافران و امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن، مقررگردید ظرف هفته آینده با محوریت شهرداری بافران، رؤسای ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین گروه تهیه طرح تفصیلی شهر، از شهر بافران بازدید و مراتب جهت انجام روال قانونی و اخذ مجوز پیگیری شود.

۶- با عنایت به تصویب الحاق ۱۵ هکتار زمین به محدوده قانونی شهر نایین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کمیسیون ماده ۵ استان، مقرر گردید اداره راه و شهرسازی شهرستان و شهرداری نایین بصورت ویژه درخصوص انجام کامل روند قانونی و اخذ مجوز شورای عالی معماری و شهرسازی کشور پیگیری و نتیجه را به فرمانداری اعلام نمایند.

۷- دستگاههای خدمات رسان (آب، برق، گاز و مخابرات) براساس طرح ارایه شده توسط بنیاد مسکن و دستورالعمل های ابلاغی از دستگاه متبوع استانی نسبت به طراحی و اجرای خطوط خدماتی در پروژه اقدام ملی مسکن اقدام نمایند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

طی مراسمی، از بنای جدید گلزار شهدای شهر  نایین توسط جمعی از مسئولان در حضور مردم این شهرستان، بهره برداری شد. محسن فیروزی فرماندار شهرستان نایین در این مراسم اظهار کرد: به فرموده امام خمینی(ره)، همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاء آزادگان خواهد بود. وی […]

۸ مهر ۱۴۰۱

در یادواره شهدای شهرستان نایین، محمد اسماعیل کوثری فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله دوران دفاع مقدس و نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان برخی از واقعیت‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم از دفاع مقدس بگوییم، باید از امام (ره) صحبت کنیم. امامی که در سن ۷۸ […]

۸ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی و به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشانی با حضور امام جمعه نایین ،فرماندار شهرستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نایین ، شهردار نایین  و اعضای شورای اسلامی شهر نایین و مسئول دفتر نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی از پرسنل خدوم آتش نشانی نایین تجلیل به عمل آمد.

۷ مهر ۱۴۰۱

طی مراسمی و به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور امام جمعه نایین و فرماندار شهرستان نایین و فرمانده انتظامی شهرستان از آقای داود محرابیون از پرسنل فرمانداری شهرستان و فرزند شهید والامقام عباس محرابیون تجلیل به عمل آمد .

۷ مهر ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :